Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Папа Римський зустрівся з Путіним і Святославом

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

Папа Римський зустрівся з Путіним і Святославом
Глава УГКЦ за один столом із понтифіком

4 липня Папа Римський зустрівся з президентом Російської Федерації (РФ). Путін запізнився на зустріч аж на годину, але понтифік його дочекався. Під час годинної бесіди йшлося про світові конфлікти, зокрема, в Україні, Сирії та Венесуелі.
А 5 липня глава Римо-католицької церкви зустрівся з вищим духовенством Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Він заявив, що Україна поранена «гібридним» конфліктом, у який також намагаються втягнути релігійний аспект. Понтифік також підкреслив свою близькість до українців. «Ношу вас у своєму серці і молюся за вас, дорогі брати українці», — зазначив він і додав, що головним завданням Церкви перед обличчям ситуацій, спричинених конфліктами, є подавати засвідчення християнської надії.
За словами лідера всіх католиків, відповідальні за конфлікт маскуються, а сам конфлікт «обтяжений пропагандистськими фальсифікаціями та різними маніпуляціями», спостерігається також спроба «втягнути релігійний аспект», утім, жодного разу не згадав РФ. Франциск закликав УГКЦ до єдності та наголосив, що лише «молитва та самопожертва до кінця» здатні зупинити спіраль насильства.
Також багато вірних сподівалися, що на цій зустрічі понтифік визнає патріархат УГКЦ, або й оголосить про свій намір надати кардинальську мантію Блаженнійшому Святославу (Шевчуку), главі Церкви, однак нічого такого не сталося. Останній же так пояснив мету цієї зустрічі: «Її призначенням було підтримати Українську греко-католицьку церкву, підтвердити близькість Папи до нашої Церкви, і через цю близькість і спілкування висловити близькість усьому українському народові, який страждає внаслідок війни».

Пряма мова
Аскольд Лозинський, експрезидент Світового конґресу українців:
— Як український католик я надзвичайно стурбований нещодавньою зустріччю Франциска з російським президентом. Мені не потрібно казати, що Путін — просто вбивця, котрий очолює країну, що впродовж усієї історії продукувала багато подібних йому. Якщо й були будь-які сумніви, то вони абсолютно розвіяні подіями в Україні, Сирії, навіть у Великій Британії. Ця зустріч узаконила цього вбивцю в очах світу. Путін не є злодієм на Хресті, котрий виявляє каяття перед Ісусом. Він — інший. Більше 11 тис. українських громадян було вбито, а кілька мільйонів переміщено в результаті безпосередніх його дій в Україні. 300 невинних загинули під час вчиненого ним кровопролиття лише на одному літаку над територією України 2014 року. Статистика смертельних випадків і страждань була ще більш вражаючою в Сирії. Тому закликаю його: будь ласка, благаю, зупиніться! Вірю, що Бог почує мою молитву, бо вона щира.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply