Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Папа Римський їде на батьківщину вуду

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Папа Римський їде на батьківщину вуду

Бенедикт XVI відвідає західноафриканську країну Бенін, де державною релігією є загадковий культ вуду, але водночас неухильно зростає кількість послідовників католицизму. Як очікується, під час поїздки Папа Римський буде говорити про права людини, справедливість і примирення на континенті.

Швидше за все, йому доведеться відповідати й на запитання, пов’язані з його коментарями про використання презервативів. Під час візиту до Африки 2009 року понтифік викликав гнів у активістів із боротьби зі СНІД, заявивши, що роздача презервативів лише сприяє поширенню ВІЛ на континенті.

Навколо вуду плодиться безліч чуток, у кінофільмах ця релігія нерідко подається як чорна магія, із жертвопринесеннями півнів і курей та іншими кривавими ритуалами. Послідовники культу поклоняються духам води, вогню, землі й повітря. Крім того, визнається існування верховного божества й богів нижчого рівня. Уважається, що найкраще спілкуватися з божествами в стані трансу. Свого часу цей культ було заборонено в Беніні, однак нині він є державною релігією зі своїм власним святом — вихідним днем 11 січня.

Незважаючи на те, що більшість бенінців дотримується культу вуду, 27 % називають себе християнами, 22 % — мусульманами. Багато хто сповідує якусь суміш вуду й традиційних релігій. Місцеві жителі стверджують, що вуду не має нічого спільного із чаклунством або чорною магією.

Особливий інтерес для понтифіка, однак, становить той факт, що в Беніні кількість католиків активно зростає. Очікується, що привітати Бенедикта XVI зберуться десятки тисяч людей, ще кілька тисяч приїде з інших африканських країн із надією побачити Папу Римського. В Африці кількість католиків зростає швидше, ніж на всіх інших континентах. Перші християнські місіонери прибули до Беніну 150 років тому.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply