Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Папа прозрів

Автор:

|

Грудень 23, 2022

|

Рубрика:

Папа прозрів
Папа Франциск та Андрій Садовий

Нарешті, Папа Римський Франциск змінив свою думку про аґресію Російської Федерації (РФ) в Україні. Можливо, цьому хрест з уламком російської крилатої ракети, який дістали з тіла маленької дівчинки й який
передав Андрій Садовий, міський голова Львова. «Гадаю, кожен дуже чітко зрозумів символізм. Глава католицької церкви благословив хрест, і тепер він подорожуватиме церквами по світу, щоб закликати всіх вірних молитись за Україну. Ще один такий хрест залишиться в нього, аби що дня нагадувати про ціну, яку платять українці за правду та свободу», — сказав мер.
«Те, що робить РФ в Україні, нагадує те, як нацистська Німеччина проводила операції проти євреїв у роки Другої світової війни, — заявив понтифік. — Історія повторюється сьогодні. Тож нехай пам’ять про цю жахливу подію пробудить у всіх нас рішучість та дії заради миру. Але історія повторюється. Ми бачимо зараз, що відбувається в Україні».
Глава Римо-католицької церкви (РКЦ) також зазначив, що підтримує проект «Незламні», який реалізовують у Львові на базі Першого медичного об’єднання. Про це повідомив Олег Самчук, його директор. «Мав честь разом із Андрієм Садовим зустрітися з понтифіком у Ватикані. Розповіли йому про Національний реабілітаційний центр Unbroken Ukraine, де рятуємо, протезуємо та реабілітуємо українці в Україні. За час повномасштабної війни ми надали допомогу більш ніж 7 тис. поранених. Це військові та цивільні, більше 250 — важкопоранені діти», — поділився він. — На знак підтримки Франциск навіть одягнув браслет, який ми даруємо нашим амбасадорам».
Своєю чергою, Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, провів зустріч із журналістами з Ватикану та представниками католицьких засобів масової інформації. Під час розмови він заявив, що глава РКЦ може зробити значний внесок у закінчення несправедливої війни, яку розпочала РФ.
Чиновник також назвав «сильними» нещодавні заяви Папи про український народ як про народ-мученика, що страждає від жорстокості військ, які вторглися». А також наголосив, що понтифік прямо заявив, що напала російська держава. «У Папи Франциска є така сильна зброя, як віра мирян і слово Боже, і вона дуже потрібна нашій країні. Ми сподіваємося, що він підтримає Україну на шляху до справедливого світу», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», Папа визнав РФ нападником на Україну.

Євген Клен

About Author

Meest-Online