Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

Папа просив Путіна забезпечити гумкоридор

Автор:

|

Травень 11, 2022

|

Рубрика:

Папа просив Путіна забезпечити гумкоридор

Папа Франциск

З початку війни Папа Франциск тричі просив президента Російської Федерації (РФ) забезпечити гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з Маріуполя. Пропонував вивезти людей кораблем під прапором Ватикану. Однак Путін відповів, що не може гарантувати безпеку такого коридору.
Понтифік заявив, що готовий приїхати до Москви для зустрічі з ним, але відповіді від Кремля так і не отримав. «Я просив кардинала Пароліна вже після двадцяти днів війни передати Путіну повідомлення про те, що я готовий поїхати до Москви. Зрозуміло, кремлівському лідерові було необхідно надати кілька вікон. Ми продовжуємо наполягати, хоча боюся, що Путін не проводитиме цю зустріч», — зазначив він.
Міністерство закордонних справ України подякувало Папі Римському за зусилля зі встановлення справедливого миру та зупинення війни. «Вдячні за зусилля Папи Франциска зі встановлення справедливого миру та зупинення війни, яка жодним чином не була спровокована Україною, НАТО чи будь-якою іншою третьою стороною. І для понтифіка, і для всього світу зараз стало абсолютно очевидно, що ні РФ, ні особисто Путін не налаштовані на припинення кровопролиття на українській землі», — заявив Олег Ніколенко, речник відомства.
Глава Римо-католицької церкви констатував, що Москва проігнорувала всі заклики Ватикану до припинення війни. Натомість Україна підтверджує свою прихильність до діалогу й учергове поновлює запрошення Папі Римському здійснити візит до Києва. «Віримо, що добро неодмінно переможе зло. Закликаємо Святійшого Отця продовжувати молитися за українців та докладати зусиль заради миру в Україні», — наголосив він.
Як повідомляв «Міст», Ватикан скасував зустріч Франциска з Кирилом.

Людмила Садловська, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online