Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 25, 2021

Папа попередив про ідеологію розколу в пошані мучеників

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Папа попередив про ідеологію розколу в пошані мучеників

Папа Франциск

Папа Франциск попередив про нову ідеологічну спробу сіяти страх або розкол у суспільстві, коли віддавав належне вбитим і переслідуваним комуністичним режимом християнам у Румунії. Він приїхав до міста Блаж, аби прославити сімох єпископів комуністичної епохи греко-католицької церкви, котрих закатували у казематах.
Після Другої світової війни комуністична влада Румунії конфіскувала власність греко-католицької церкви і наказала її членам приєднатися до православної церкви більшості, яку партії було легше контролювати.
Папа, котрий з’явився втомленим в останній день своєї поїздки до Румунії, беатифікував єпископів як мучеників під час відкритої меси під час візантійського обряду, який використовують греко-католики, переміщуючи їх на один крок до святості. Греко-католики визнають візантійський обряд так само, як це роблять православні християни. Але на відміну від православних, вони визнають лідерство Риму та понтифіка.
Історики кажуть, що близько півмільйона румунів, у т. ч. політиків, священиків, лікарів, офіцерів, землевласників і купців, засудили й ув’язнили в 1950-х і на початку 1960-х рр., а одна п’ята з них загинула у в’язницях і трудових таборах. «З великою внутрішньою мужністю вони прийняли жорстоке ув’язнення та погане поводження, щоб не зректися вірності своїй улюбленій Церкві», — заявив папа у своїй проповіді перед 80 тис. людьми на полі.
Багато католицької власності, яку відібрала комуністична диктатура, досі не повернули навіть через 30 років після падіння диктатора Ніколає Чаушеску. «(Єпископи) пережили страждання і віддали своє життя, щоб протистояти неліберальній ідеологічній системі, яка пригнічувала основні права людини, — сказав Франциск.
Він попередив проти «нових ідеологій, що виникають», які спрямовані на молодь і були настільки атеїстичними, як і в минулому, оскільки намагаються вирвати культурні та релігійні традиції. «(Є) форми ідеологічної колонізації, які девальвують людину, життя, шлюб і сім’ю», — зазначив він.
Коли в минулому понтифік використовував термін «ідеологічна колонізація», це стосувалося спроб багатих країн пов’язувати допомогу або економічну поміч із прийняттям таких речей, як контроль над народжуваністю, аборт і гомосексуалізм.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply