Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Папа покарав українських ченців

Автор:

|

Березень 29, 2018

|

Рубрика:

Папа покарав українських ченців


Папа Римський Франциск прийняв рішення позбавити чернечого сану о. Планчака і ще вісьмох ченців із Тернопільської області. «Святійший отець затвердив декрети архієпископа і митрополита Василя (Семенюка) про позбавлення чернечого сану дев’ятьох ченців. Ці люди є колишніми монахами монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Тернопільської області. Тепер вони незаконно перебувають у с. Посіч Івано-Франківської області. Згідно зі затвердженими декретами, вони втрачають належність до чернечого сану, не мають права носити чернечий одяг, втрачають усі права та позбавляються всіх обов’язків, які випливають зі складених чернечих обітниць, і не можуть більше називатися ченцями», — повідомляє Департамент інформації Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Також повідомляється, що, згідно з нормами церковного права, о. Планчак та о. Костевський не мають права священнодіяти. Вони не можуть служити Божественну Літургію, здійснювати Святі Таїнства та здійснювати інші богослужіння у храмі або поза ним, зокрема, здійснювати будь-які публічні молитви за хворих, екзорцизми або подібні практики. Це рішення Папи Римського Франциска є остаточним і не може бути оскаржене.
Нагадаємо, що про сестру Марію Баран із монастиря в Великих Бірках стали говорити ще 2004 року. Вона начебто чула голос Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці й окремих святих. Деякі «послання» записував о. Антоній Григорій Планчак. Священик підтверджував їхню достовірність і походження від Бога, не маючи на це повноважень, про що офіційно заявили в Синоді УГКЦ.
У монастирях було проведено кілька канонічних візитацій. Під час перевірок виявили багато порушень дисципліни. Частина ченців не дотримувалися статуту, а в діяльності керувалися вказівками «пророчиці». Для остаточних висновків у монастирях працювала спеціальна комісія, створена за розпорядженням Блаженнійшого Святослава, глави УГКЦ. Вона не виявила жодних ознак того, що «оголошення», або «голоси» Марії Баран та інших сестер монастиря Введення у храм Пресвятої Богородиці мають надприродне походження. Натомість було визнано, що ті, хто їх поширює, маніпулюють поняттями чернечого послуху та духовного керівництва.
Після висновків комісії відбулася реорганізація монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка. Братія монастиря на чолі з ігуменом Марком (Шняком) прийняла рішення церковної влади та продовжує чернече життя в с. Колодіївка згідно з чернечою традицією та правилами. Однак частина ченців не прийняла зауважень церковної влади та відмовилася її слухати. Вони продовжували порушувати чернечі правила й остаточно незаконно оселилися в с. Посіч Івано-Франківської області. Вони не бажали виправити своєї поведінки. Після відповідних попереджень дев’ятьох ченців відлучили з чернечого сану.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply