Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Папа не вірить у жорстокість росіян

Автор:

|

Листопад 20, 2022

|

Рубрика:

Папа не вірить у жорстокість росіян
Папа Франциск

Папа Франциск знову зробив скандальну заяву. «Мене вражає — і тому я вживаю слово «багатостраждальна» — ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, бо російський народ — це великий народ, а це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців. Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму. Досить згадати Достоєвського, який досі надихає, надихає християн до осмислення християнства. Я маю велику прихильність до російського народу, як і велику прихильність до українського народу», — зазначив він.
На заяву відреагувала Оксана Маркарова, послиня України у США. «Соррі, не стримаюсь. Папа Римський, мабуть, якось неуважно читав Достоєвського. Інакше Його святість не дивувався би жорсткості росіян (яка якраз їм природно притаманна). А кілька інших творів російських письменників/поетів, включно з Пушкіним, Купріним, Булгаковим, як і навіть поверхневе вивчення правдивої історії нашого реґіону, показало би, що гуманізмом не пахло в Московії ні при Івані Грозному 1547 року, ні 1708-го, коли було брутально вирізано Батурин, ні в кожній події після того», — наголосила вона.
Водночас понтифік повідомив, що хотів зустрітися з Путіним 25 лютого ц. р, але йому не дозволив Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ. Наступного дня після початку повномасштабного російського вторгнення Папа поїхав до російського посольства, щоб обговорити цю тему з російським послом, якого назвав «добрим чоловіком». «Я знаю його вже шість років, відколи він приїхав. Він є гуманістом. Пригадую коментар, який він тоді мені залишив: Nous sommes tombеs dans la dictature de l’argent (ми потрапили в диктатуру грошей), говорячи про цивілізацію», — сказав він.
Під час цього візиту глава Ватикану висловив свою готовність поїхати в Москву та перебалакати з Путіним. Він вважав, що зможе переконати диктатора припинити війну. «Мені дуже ввічливо відповів Лавров, мовляв, дякую, але зараз цього не потрібно», — зазначив Франциск і закликав журналістів бути пацифістами та виступати проти війн.
Як повідомляв «Міст», Папа Франциск консультувався в єврейського психоаналітика.

About Author

Meest-Online