Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Папа назвав пропаґандистку «невинною жертвою війни»

Автор:

|

Вересень 09, 2022

|

Рубрика:

Папа назвав пропаґандистку «невинною жертвою війни»
Папа Франциск

Виступаючи на своїй щотижневій спільній авдієнції, Папа Римський заявив, що російська пропаґандистка Дарія Дугіна є однією з «невинних жертв війни». «Думаю про цю невинну дівчину, яку підірвали вибухівкою, закладеною під сидінням автомобіля у Москві. Невинні платять за війну», — сказав він.
Понтифік також закликав до «конкретних кроків» для припинення війни в Україні та запобігання ризику ядерної катастрофи на Запорізькій атомній електростанції. Він також сказав, що торговці зброєю, які наживаються на війні, є «правопорушниками, які вбивають людство».
Дарія Дугіна поділяла ідеї батька Олександра Дугіна, який є одним із ідеологів так званого русского міра. Він виступав за введення російських військ в Україну й окупації практично всієї її території. Вважається, що ідеї Дугіна впливають на політику Кремля. Дарія Дугіна позиціонувала себе як журналістка та політологиня, брала участь у численних пропаґандистських шоу, на яких виправдовувала вбивства українців, намагаючись надати безпідставній кровопролитній війні якогось «високого» сенсу. Разом із батьком її було внесено до санкційних списків Великої Британії.
Нелюди вбили 373 українських дітей і поранили 723, але понтифіку шкода Дугіну. Тож Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити розчарування словами Папи Франциска про російську пропаґандистку. Про це заявив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України. Він також зазначив, що саме запрошення нунція до міністерства є подією достатньо безпрецедентною і свідчить саме за себе. «Скажу прямо, що українське серце розривається від слів Папи. Це було несправедливо», — додав урядовець.
У відповідь пресслужба Святого престолу заявила, що головна мета заяв папи та його оточення — «закликати пастирів і вірних до молитви, а всіх людей доброї волі — до солідарності та зусиль щодо відновлення миру». «Не раз, а також останніми днями виникали публічні дискусії про політичне значення, яке варто надавати таким заявам. У зв’язку з цим знову наголошуємо, що слова Святійшого Отця з цього драматичного питання необхідно розглядати як голос, піднятий на захист людського життя та пов’язаних із ним цінностей, а не як політичну позицію», — наголосили в пресслужбі. Крім того, заяви Франциска у питанні розпочатої Росією війни в Україні «недвозначні в засудженні її як морально несправедливої, неприйнятної, варварської, безглуздої, огидної та блюзнірської».
Як повідомляв «Міст», Папа Франциск не виключає свій вихід на пенсію.

Євген Клен

Пряма мова:
Андрій Юраш, Надзвичайний і Повноважний Посол України при Святому Престолі:
— Ця промова Папи розчарувала і змусила задуматися над багатьма речами: не можна говорити в одних і тих же категоріях про аґресора та жертву, ґвалтівника та зґвалтованого; як можна назвати одного, точніше одну з ідеологинь імперіалізму невинною жертвою війни? Її вбили самі ж росіяни як сакральне жертвоприношення, і тепер вона — на щиті війни.

Юрій Підлісний, завідувач кафедрою політичних наук Українського католицького університету:
— Папа Франциск знову озвучив проросійські наративи. Зокрема, стосовно Дуґіної. Це означає, що дипломатична й інформаційна політика України на ватиканському напрямку абсолютно провальна. Ми лише реагуємо, а не формуємо свого порядку денного. За таких обставин гіпотетичний візит Папи до України є недоречним. Може досвід Бенедикта XVI мав би стати для Франциска дороговказом?

Юрій Макаров, письменник:
— Папа — це слово означає «батько», отець і видимий глава Католицької церкви. Якщо в сім’ї батько починає «чудити», поводитись не зовсім адекватно і навіть чинити якісь помилки, то що тоді роблять добрі діти? Правильно! Вони продовжують свого батька любити незалежно від різних чудасій, що батько з різних причин може втнути. Ті діти, які «відкривають наготу свого батька», ризикують розділити славу старозавітного Хама.

Роман Брегей, суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду:
— Чекаю звинувачень Папи Франциска в бік України й її друзів такого змісту: «Якби Україна не пручалася й їй не постачали зброю, то такої кількості жертв не було б».

About Author

Meest-Online