Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Папа назвав допомогу Україні «морально прийнятною»

Автор:

|

Вересень 29, 2022

|

Рубрика:

Папа назвав допомогу Україні «морально прийнятною»
Папа і Касим-Жомарт Токаєв

Постачання зброї Україні для захисту від російської аґресії є «морально прийнятними». Про це заявив Папа Франциск, відповідаючи на запитання журналістів. «Це політичне рішення, яке може бути морально прийнятним, якщо воно ухвалюється за умов моралі», — наголосив він.
Святійший Отець виклав принципи «справедливої війни» Римо-католицької церкви: вони допускають пропорційне використання смертоносної зброї для захисту від аґресора. «Самооборона — це не лише законно, це і вираження любові до Батьківщини. Хто не захищає себе, хто не захищає щось, той її не любить», — вважає він.
За словами Папи Римського, аморальною постачання зброї можна вважати, якщо намір полягає в тому, щоб спровокувати нову війну, продати зброю або позбутися зброї, яка тій чи іншій країні більше не потрібна. «Мотивація — це те, що значною мірою визначає моральність цієї дії», — підсумував він.
А тим часом під обстріл росіян в Україні потрапив Конрад Раєвський, глава служби папської милостині. Разом із двома єпископами та в супроводі солдата він поїхав роздавати гуманітарну допомогу в населені пункти, «куди крім солдатів ніхто більше не заходить». На одній із зупинок група потрапила під обстріл і кардиналу разом з рештою довелося ховатися в безпечному місці. «Вперше у житті я не знав, куди бігти, бо недостатньо просто бігти, треба знати куди», — прокоментував подію кадинал.
Водночас Андрес Мануель Лопес Обрадор, президент Мексики, оголосив план негайного перемир’я в Україні, за яким до Комітету з питань діалогу та миру мають увійти прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, Папа Римський Франциск і генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш, які виступлять посередниками в новоствореному Комітеті. Це, на його думку, дасть початок прямим перемовинам між українським та російським лідерами, що довело повне нерозуміння мексиканським лідером того, що зараз відбувається в Україні.
Як повідомляв «Міст», Папа Римський відвідав Казахстан.

Максим Липчанський, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply