Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Папа Франциск створив структуру УГКЦ в Італії

Автор:

|

Липень 31, 2019

|

Рубрика:

Папа Франциск створив структуру УГКЦ в Італії

Папа Франциск створив екзархат для українських греко-католиків, котрі проживають в Італії. Його адміністратором він призначив італійського кардинала Анджело Де Донатіса. Новостворена церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку 70 тис. вірян, зібраних у 145 громадах, здійснюють 62 священики. Катедральним храмом і центром Апостольського екзархату стає парафіяльний храм святих Сергія та Вакха в Римі. У прес-службі Ватикану нагадали, що українські греко-католики проживають в Італії вже більше 20 років.
Своєю чергою, Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), запросив понтифіка відвідати Україну. «Ми публічно запросили Папу приїхати до України. Ми повторили наше запрошення і в неофіційній атмосфері, коли зустрілися зі Святійшим отцем під час вечері в будинку Святої Марти. Ми чекаємо на вас в Україні, щоб ви змогли торкнутися до ран війни і допомогли припинити їхню кровотечу. Папа сказав мені: «Я подумаю», — розповів глава УГКЦ.
Він додав, що на перемовинах розглядали визнання статусу патріархату за УГКЦ та питання беатифікації митрополита Андрія Шептицького. «Патріархат — це спосіб існування, а не нагорода. Це вироблення механізмів для процвітання нашої Церкви, оскільки підвищує нашу ефективність та пастирську роботу. Наша Церква, її розвиток і розквіт не є загрозою для наших православних братів. Ми не «проти когось», а «для когось». Ця ментальна революція ще не завершена. Але нам потрібні нові структури», — заявив Блаженнійший.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply