Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Папа Франциск прийняв відставку єпископа Бури

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

Папа Франциск прийняв відставку єпископа Бури
Єпископ Бура

Святійший отець Папа Франциск 15 листопада ц. р. прийняв відставку владики Івана Бури, єпископа-помічника Української католицької архієпархії Філадельфії. Владика, котрий у червні досяг канонічно визначеного віку для відходу на емеритуру, подав прохання про свою відставку згідно з каноном 210 Кодексу канонів Східних Церков.
Владика Борис Ґудзяк, архієпископ Української католицької архієпархії Філадельфії та митрополит для українців католиків у Сполучених Штатах, зазначив, що єпископ Іван є доброю і великодушною людиною, він служив Богові, Церкві та спільноті з посвятою як священник та єпископ. Упродовж життя, яке почалося у великій небезпеці та труднощах, він завжди залишався вірним. «В мої перші місяці служіння, — розповів архієпископ, — єпископ Іван дуже допоміг мені у розумінні пасторальної історії та сучасних проблем, що стоять перед архієпархією. Сьогодні я разом із єпископом-помічником Андрієм Рабієм, нашим духовенством, монашеством і вірними молимося, щоб Господь дарував владиці Іванові міцне здоров’я та довголіття на відпочинку, у цьому новому розділі його життя» .
3 січня 2006-го єпископ Іван за рекомендацією Синоду українських католицьких єпископів Папа Бенедикт XVI призначив єпископом-помічником Української католицької архієпархії Філадельфії. Владику рукоположив на єпископа Блаженнійший Любомир Кардинал Гузар 21 лютого 2006 року в українській католицькій катедрі Непорочного Зачаття в Філадельфії. Співсвятителями були архієпископ Стефан Сорока з Філадельфії та єпископ Михайло Кучмяк, ЧНІ, з Великої Британії. 29 липня 2009-го владику Івана іменували Апостольським адміністратором єпархії св. Йосафата в Пармі, де він служив до 2014 року, до призначення в цю єпархію єпископа Богдана Данила.
Єпископ Бура народився 12 липня 1944-го в Веґелбен (Німеччина) в сім’ї Григорія та Марії Бури. Його батьки були втікачами з України, котрі, як і сотні тисяч співвітчизників опинилися між двома кривавими режимами — нацистським і совєтським. Під час Другої світової війни вони були змушені покинути свою землю. Дитинство Івана позначене розрухою і постійною зміною місця проживання. І все ж усе своє життя він був урівноваженою особою. 1950 року його сім’я переїхала до США й оселилася в Джерзі-сіті (штат Нью-Джерзі).
Українська католицька архієпархія Філадельфії охоплює округ Колумбія, штати Вірджинія, Меріленд, Делавер, Нью-Джерзі та східну частину Пенсільванії, та налічує 13 944 вірних католиків.
Пресслужба Української католицької архієпархії Філадельфії

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply