Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Панотець узяв на поруки білочку

Автор:

|

Травень 24, 2020

|

Рубрика:

Панотець узяв на поруки білочку

Мале білченя ледь не на голову впало панотцю на Чернігівщині, коли той відчинив двері храму святого Георгія. «Як зайшов, одразу на службу тут білочка, на дверях сиділа, одразу на руку полізла», — ділиться о. Тимон. Руда грудка впала не з неба, білка-мама народжувала малечу між обшивкою храму.
Цей козацький храм збудували 300 років тому без жодного цвяха і свого часу він ідеально пасував для зйомок першого радянського фільму жахів «Вій». «Храм був занедбаний, він не діяв, мають, шукали таку церкву, де можна поставити рейки. Встановити обладнання, щоб труна оберталася у храмі, висота храму дозволяла, адже він один із найвищих — 40 м», — розповідає місцева краєзнавиця Тетяна.
Церкву 15 років тому відреставрували, ймовірно, невдало, якщо це дозволило оселитися тут гризунам. Щілини в обшивці — ще ті. Степан, так назвали вивірку, хоч і кусає свого годувальника, але довіряє лише йому. Адже зростав під молитви панотця. Відгукується вивірка лише на його голос.
Більченя Степан завдяки своєму годувальнику швидко стало зіркою не місцевого масштабу і, як кожна зірка, білка показує свій норовливий характер. «Мій син називає його буркотуном, йому постійно щось не подобається, не любить, коли його стримують», — каже настоятель.
Але погоду вгадує, не гірше за гідрометцентр. Дощ передбачає за добу. «Хвостиком вкривається і спить», — каже священник. Коли білченя підросте, його випустять на волю. Навколо храму постійно можна бачити вивірок. Рудий без проблем адаптується у природі, але раптом що, панотець завжди поруч. 

Валентина Доброта, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply