Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Пам’ятник українському священику з’явиться в Польщі

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

Пам’ятник українському священику з’явиться в Польщі

Пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу, котрого ще називають «парохом Майданека», встановлять на просп. Мучеників Майданека поряд із Музеєм концтабору Майданек у польському місті Люблін. На це одноголосно дала згоду рада міста під час сесійного засідання 22 лютого 2018 року.
«Рішення ради міста є важливим символічним жестом, значення якого виходить далеко поза межі Любліна. Будівництво монумента о. Ковчу — це знак ушанування пам’яті усіх жертв нацизму та важливий крок для об’єднання зусиль українського та польського народів проти новітньої загрози для Європи та світу, що несе сучасний кремлівський авторитарний шовінізм», — заявив Іван Васюник, голова Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. Він узяв участь у засіданні ради міста разом із генеральним консулом України в Любліні Василем Павлюком, отцем-митратом Української греко-католицької церкви в Любліні Стефаном Батрухом, авторами проекту — скульптором Олександром Дяченком і архітектором Мартою Дяченко, а також виконавчим секретарем комітету з питань будівництва пам’ятника Орестом Чебеняком.
«Рішення ради міста демонструє, що навіть у складних ситуаціях взаємних стосунків можна знайти порозуміння. А особа блаженного Омеляна Ковча є для цього добрим символом», — вважає отець-митрат Батрух.
У резолюції сесії сказано, що постать о. Ковча — «символ поєднання та примирення людей». Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, котрий загинув 1944-го в нацистському концтаборі Майданек у віці 60 років.
У дозволі на будівництво пам’ятника визначили не лише місце розташування, але й скульптурне й архітектурне вирішення. Зокрема на постаменті будуть слова о. Омеляна з його листа з Майданеку 1944-го: «Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші й естонці. Я — єдиний священик серед них. Я навіть не можу уявити, як вони будуть тут без мене. Тут бачу Бога, який є однаковим для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той самий Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли молюся, кожен також молиться. Вони вмирають по-різному, й я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності». Напис буде трьома мовами — українською, польською і на івриті. Кошти на монумент планують отримати від пожертв приватних осіб та організацій.

Андрій Попович, Gazeta.ua

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply