Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Останні потуги Кремля

Автор:

|

Листопад 21, 2018

|

Рубрика:

Останні потуги Кремля

Наслідки спроби підпалу Андріївської церкви

Чи ближче наближається об’єднавчий Собор, тим безпорадніше розмахують руками в Російській православній церкві (РПЦ), подекуди вдаючись до істеричних методів.

Комплекс Герострата
У четвер, 15 листопада, вранці двоє невідомих молодиків намагалися підпалити один із входів до Андріївської церкви, яку нещодавно Верховна Рада України передала у відання Константинопольського патріархату.
Вони кидали пляшки зі запалювальною сумішшю, однак коли їм з цього нічого не вийшло, накивали п’ятами у бік Пейзажної алеї. Проте, як повідомив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря),
речник Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату (КП), у результаті протиправних дій постраждав священик храму.
В УПЦ КП не сумніваються, до підпалу Андріївської церкви причетна РПЦ. «Бачимо, що посіпаки Москви намагаються «прозорими натяками» лякати представників Вселенського патріарха, якому Андріївська церква передається під представництво, — написав він у Facebook. — Однак як мудро казав Святійший Варфоломій в очі московитам: «Вселенський патріархат нікому не погрожує і не сприймає погроз».
Правоохоронці знайшли неподалік від Андріївської церкви наплічник і пляшки зі запалювальною сумішшю, які залишили правопорушник. Андрій Крищенко, начальник Головного управління Національної поліції у м. Києві, зазначив, що спершу з’явилася інформація про двох нападників, але провівши первинний аналіз із камер відео спостереження, правоохоронці впевнені, що зловмисників було щонайменше четверо. За вчинення правопорушень їм загрожує до десяти років позбавлення волі.

Спроба засудження
В УПЦ Московського патріархату (МП) є чимало владик і вірян, котрі підтримують створення Єдиної помісної православної церкви в Україні. Але далеко не всі мають відвагу висловити все вголос. Тих же, хто наважується, піддають обструкції.
Так, у Вінниці 15 листопада пройшло екстрене зібрання духовенства міста за участі ігумена чоловічого монастиря й ігумень двох жіночих монастирів єпархії. Учасники цих зборів заявили про повну підтримку рішень архієрейського собору УПЦ МП від 13 листопада, які відмовився підписувати єпископ Вінницької єпархії митрополит Симеон.
«Ми підтримуємо теперішній статус УПЦ. Збори засуджують грубе антиканонічне втручання Константинопольського патріархату в життя нашої Церкви і заявляють про підтримку предстоятеля нашої церкви, блаженнішого митрополита Онуфрія», — йдеться в заяві учасників зборів вінницького духовенства.
Звертаючись до митрополита Симеона, священики запропонували йому скликати загальні збори всієї Вінницької єпархії, щоб «загальноєпархіальним голосуванням підтримати рішення (архієрейського собору) й явити всецерковну єдність перед обличчям майбутніх випробувань».

Правові колізії
Як не дивно, на бік окупантів стають деякі українські суди. Так, окружний адміністративний суд Києва 16 листопада підтримав позов релігійної громади УПЦ МП щодо права власності на монастир-самобуд на незаконно закровленій ділянці біля фундаменту Десятинної церкви.
Міністерство культури України, Національний музей історії України та народний депутат Ігор Луценко подали позов про скасування реєстрації права власності на встановлені всупереч закону споруди, і програли. Адвокат релігійної громади на суді заявив, що раніше у заступника міністра юстиції не було повноважень визнавати, що самобуд був зареєстрований із порушеннями. Це стало підставою для вирішення судом питання на користь УПЦ МП.
«Звісно, я задоволений рішенням суду. Завжди наголошував, що це винятково політичний процес, який потрібен людям, які його почали, щоб постійно перебувати в телеефірі. Національний історичний музей розуміє, що вже минув термін давності», — повідомив правник.
Суддя Євген Аблов на підставі того, що в судовому процесі оспорюють повноваження заступника міністра, виніс рішення на підтримку релігійної громади УПЦ МП. Провадження про скасування реєстрації права власності на тимчасові спору призупинене.
Цього ж дня поліція в Тернопільській області розпочала досудове розслідування у карному провадженні за фактом неправомірних дій держреєстратора, котрий зловжив своїми повноваженнями і здійснив реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври УПЦ МП.
Представник Міністерства культури України, права й інтереси якого були порушені, оскаржив в Міністерстві юстиції зазначені дії держреєстратора з вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягти реєстратора до відповідальності.
В Мінкультури заявили, що Києво-Печерська та Почаївська лаври є держвласністю й у власність релігійних організацій не передаються. Зараз їх на 50 років здали в оренду УПЦ МП.

Починаються провокації
17 листопада у Кривому Розі група невідомих молодиків спробувала «узяти штурмом» резиденцію митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема. «Вони намагалися виламати двері будівлі та викрикували образи на адресу правлячого архієрея Криворізької єпархії за те, що він не підтримує ідею надання томосу Україні», — заявили в УПЦ МП.
Там стверджують, що за тим, що відбувається, спостерігали представники Національної поліції, котрі «не завадили провокаторам пошкоджувати приміщення єпархії та викрикувати заклики, якими розпалювали релігійну ворожнечу». Мітинґарі принесли зі собою плакати з гаслами, які вони згодом розвісили на воротах і огорожі. Після цього вони поспілкувалися з представником поліції та зникли в невідомому напрямку.
Методи провокацій — улюблена зброя Кремля. Відтак маємо готуватися, що ця акція — далеко не остання.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

  • Костянтин Задорожко

    Слухайте не смішіть людей про причетність Української православної церкви до спроби підпалу Андріївської церкви. Тут навіть першокурсник академії СБУ побачить провокацію, не дуже вдалу, але все ж таки.

    Більше того дивує інформація про поранення служителя київського патріархату. Дивно, як він там опинився, та ще й чергував під час підпалу у даному соборі. Це ж собор УАПЦ, яким чином там чергував представник КП!? Чи не диво?