Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Основа комунікації Церкви — євангелізація

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Основа комунікації Церкви — євангелізація

Євангеліє завжди залишається незмінним, однак змінюються люди, а відповідно, і засоби євангелізації. Зараз священнослужителі не повинні говорити лише з тими людьми, які прийшли до церкви, а мусять шукати засобів, щоби промовляти до тих, хто ніколи не приходить до храму. Таку думку висловив архієпископ Клаудіо Марія Челлі, голова Папської ради в справах соціальної комунікації. 23 травня владика відвідав Український католицький університет (УКУ). Він прочитав відкриту лекцію у Львівській духовній семінарії Святого Духа на тему «Нові медіа та християнська ідентичність».

На думку архієпископа, ґлобалізація засобів комунікації ставить багато викликів перед Церквою, тому вона повинна бути готовою до цього й застосовувати різні засоби комунікації із людьми, зокрема не нехтувати сучасними технологіями. «Папа Іван Павло ІІ наголошував, що Церква має використовувати медіа для того, щоб інтеґрувати послання Божого слова в нову культуру, яку створюють потужні інструменти комунікації», — зазначив владика Клаудіо Челлі.

Він також уважає, що справжня комунікація — це діалог, у якому треба чути слова людини, що йдуть із її серця. «Наше покликання — наблизитися до людини, зрозуміти, чим вона живе, і розповісти їй про Ісуса. Свідчення — це перший інструмент євангелізації: наш сучасник прислухається більше до свідків, аніж до джерел», — сказав архієпископ.

Голова Папської ради в справах соціальної комунікації, цитуючи слова Папи Бенедикта XVI про взаємоповагу та взаємопошану у багатокультурному середовищі, зауважив: «Подумайте про проблеми, які є у вашій державі, і згадайте слова понтифіка, який закликає будувати відповідальне суспільство, де панує повага до прав і свобод людини, незалежно від етнічної, релігійної приналежності чи політичних поглядів. Часто ми закриваємося самі в собі, дистанціюючись від інших людей. Папа закликає нас, не зважаючи ні на що, збагачувати інших».

У межах візиту в УКУ голова Папської ради в справах соціальної комунікації відвідав гуманітарний і філософсько-богословський факультети УКУ, ознайомився з діяльністю університету. Владика також побував на місці будівництва університетського містечка на вул. Стрийській у Львові, першу фазу спорудження якого мають завершити в серпні ц. р. Зокрема, на цей час заплановане відкриття нового унікального колеґіуму, де мешкатимуть студенти, викладачі з сім’ями та куратори.

Прес-служба УКУ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply