Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

«Ощадбанк» закрив рахунки УПЦ КП

Автор:

|

Вересень 05, 2019

|

Рубрика:

«Ощадбанк» закрив рахунки УПЦ КП
Філарет

Державний «Ощадбанк» України закрив рахунки Київської патріархії на підставі листа митрополита Єпіфанія Православної церкви України (ПЦУ). Про заявив патріарх Філарет, колишній її керівник, і звернувся до владики з проханням відкликати цього листа. «Прошу в подальшому не втручатися в справи УПЦ Київського патріархату. Не руйнуйте Церкву, яка була створена великими трудами і скорботами, але не Вашими», — заявив підписант.
Він назвав такі дії «протиправними». За його словами, глава ПЦУ не мав ніяких підстав писати такі листи, позаяк 20 червня ц. р. УПЦ Київського патріархату (КП) «на помісному соборі прийняла рішення про вихід зі складу новоствореної ПЦУ».
Патріарх Філарет також подав до суду на архієпископа Євстратія (Зорю) щодо «захисту честі та гідності». «Він вимагає визнати недостовірною наступну інформацію з мого допису в Facebook: «Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти томосу». Нагадаю, що мій допис був реакцією на інтерв’ю, яке почесний Патріарх дав кремлівському пропагандистському каналу «Россия 24», — зазначив владика ПЦУ. «Тобто, патріарх усвідомлював, що спілкується з телеканалом агресора, з рупором кремлівської пропаганди, але не думав, що це матиме ті наслідки, які мало. Давати інтерв’ю кремлівським пропагандистам — це цілком очевидно шкодити власній позиції. На жаль, для почесного Патріарха це виявилося не очевидним», — додав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply