Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

ОПУ втручається в релігійну політику на боці МП

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

ОПУ втручається в релігійну політику на боці МП
Сергій Трофимов

Куратором процесів у релігійній сфері в Офісі президента Зеленського (ОПУ) є Сергій Трофимов, колишній продюсер «95-го кварталу», а тепер — заступник голови ОПУ, котрий не приховує своїх симпатій до російської церкви. Про це розповідає портал «Главком».
«Трофимов — затятий вірянин Московського патріархату (МП), так би мовити афілійована особа, котра підтримує дружні стосунки і перебуває в постійному контакті з митрополитом московської церкви Антонієм (Паканичем)», — йдеться у публікації. Видання зазначає, що Трофимов консультується з митрополитом навіть із політичних і кадрових питань, зокрема, щодо призначень ключових керівників у обласних державних адміністраціях.
У статті як приклад називають візит Трофимова на Буковину наприкінці листопада минулого року. Тоді він пообіцяв батюшці московської церкви особисто вивчити випадки перереєстрації буковинських храмів, які прибічники Онуфрія і Кирила називають незаконними.
Крім цього, ОПУ усіляко опирається призначенню на посаду керівником Держетнополітики України релігієзнавця Андрія Юраша, котрого можна назвати прибічником української автокефалії, і котрий став переможцем відповідних конкурсів. «Коли на Банковій (вулиця, де розташована ОПУ. — Ред.) з’ясували, що Юраш не втілюватиме їхню політику, то не знайшли кращого рішення, як обнулити конкурс без пояснення причин. А Бородянському (міністру культури України. — Ред.) дали зрозуміти, що ігри з Юрашем потрібно припиняти», — зазначає видання.
У публікації припускається, що посада керівника Держетнополітики і релігійна політика загалом є частиною плану щодо зближення позицій Москви та Києва, у результаті якого МП має повернути собі втрачені за попереднього президента позиції. А Сергій Трофимов — саме той, хто просуває і втілює у життя цей план, адже він відповідає за кадрову політику в реґіонах. А саме там зараз відбуваються реєстраційні баталії та блокують перехід релігійних громад до Православної церкви України.
«Трофимову такий план допомагає реалізовувати промосковська церковна п’ята колона. Її активність можна відстежувати за кількістю та періодичністю критики, яку в певні моменти тиражують ресурси Російської православної церкви (РПЦ). Неозброєним оком видно системну роботу», — резюмується у статті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply