Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Олексій Мар’єта ліпить церкви з пластиліну

Автор:

|

Травень 27, 2021

|

Рубрика:

Олексій Мар’єта ліпить церкви з пластиліну
Олексій Мар’єта

«Скоро вдома не буде місця. Всюди — вироби Олексія. Син створює зі скульптурного пластиліну казкових героїв, історичні постаті, різні композиції й архітектурні пам’ятки, — розповідає Жанна Мар’єта зі Сум. Її син, 15-річний Олексій, захоплюється ліпленням. Нещодавно отримав гран-прі міжнародного конкурсу «Зірки Версаля», який проводили у Парижі. На ньому юнак представив пластиліновий макет Іллінської церкви, що в Сумах.
«Мені подобається архітектура цього храму. Йому вже 170 років, — каже Олексій. — Над скульптурою працював два тижні у вільний від уроків час. Спершу в ґуґл-мапі подивився, як храм виглядає згори. Намітив контури. Потім в Інтернеті шукав знімки церкви з різних ракурсів. Сам також її фотографував, на місці розглядав деталі. Виготовив креслення. Все пропорційно зменшив, аби витримати масштаб. Мій храм — 75 см заввишки. Оскільки виріб великий, зробив каркас із картону. На макет витратив майже 6 кг скульптурного пластиліну.
Хлопець навчається в дев’ятому класі. Торік закінчив художню школу. Ліпити з пластиліну почав у дитинстві. «У нашій сім’ї ніхто художніх здібностей не має, — додає п. Жанна. — Лише Олексія приваблює творчість. Він гарно малює олівцем, авторучкою та фарбами. Але найкраще йому дається ліплення. В чотири роки зліпив гарного жирафа з пластиліну. Потім створив динозавра завбільшки з ніготь, але ретельно деталізованого. В дитсадку його роботи вражали вихователів і батьків інших дітей. А повертаючись із літніх таборів, Олексій насамперед питав, чи можна щось поліпити. Найбільше подобається його Домовик. Сидить у кріслі-гойдалці, ніби живий. На минулі різдвяні свята виготовив із хрещеним картини за мотивами твору Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом».
Торік у серпні Олексій Мар’єта отримав гран-прі у віртуальному конкурсі «Зірка», що відбувся в Німеччині. А в грудні здобув два перші місця в грузинському конкурсі «Ґолден тайм талант». «Віртуальні конкурси — найкращий варіант для моїх виробів. Бо коли надсилав композицію на оцінку журі, востаннє її повернули зім’яту. Деяких частин узагалі не було. Не хочу, щоб це повторилося, — розповідає парубок. — Створюючи портрет, особливу увагу звертаю на форму носа та вух. Вони в усіх різні. Якщо беруся за історичну постать, то розглядаю світлини чи мальовані портрети цієї людини, щоб скульптура виглядала реалістично.
Особливою роботою вважаю дзвіницю Покровської церкви. Висота виробу — 1,2 м. «Удома маю 12 скульптур. Доглядаю за виробами сам. Від пилу очищаю їх м’якою ганчіркою чи ватою, щоб нічого не пошкодити. Хочу спробувати відливати вироби з металу. Для цього потрібна велика майстерня, а в Сумах такої немає, — каже підліток.
Як повідомляв «Міст», у Києві провели Всеукраїнський фестиваль сірникових рекордів.

Ірина Мамрига, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply