Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 14, 2021

Олександрійська православна церква визнала ПЦУ

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Олександрійська православна церква визнала ПЦУ
Федір ІІ

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Федір ІІ під час літургії в день Собору архістратига Михаїла в храмі в Каїрі (Єгипет) згадав у диптиху ім’я митрополита Епіфанія як глави автокефальної Православної церкви України (ПЦУ). Про це на повідомив архієпископ Євстратій (Зоря), речник ПЦУ. Також він опублікував відео з літургії.
Згадка Епіфанія в диптиху фактично означає визнання ПЦУ Олександрійською церквою. За повідомленням архієпископа Євстратія, пізніше очікується офіційне повідомлення з цього приводу від Олександрійського патріархату. Додамо, що раніше ПЦУ вже визнали Константинопольська й Елладська церкви. Олександрійська церква — один із найдавніших патріархатів, що посідає в диптихах друге місце після Вселенського Патріархату.
Певна річ, патріарх Кирило, глава Російської православної церкви (РПЦ), одразу ж припинив поминання патріарха Олександрійського і всієї Африки. «РПЦ глибоко засмучена інформацією про рішення Олександрійського патріарха Феодора визнати Єпіфанія (Думенка) керівником ПЦУ та поминанням його імені в диптихах Олександрійської церкви. Це означає, що поминання імені Олександрійського патріарха не зможе продовжуватися під час патріарших богослужінь у Російській православній церкві», — заявив протоієрей Микола Балашов, заступник голови синодального Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ.
Своєю чергою, в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП), яка є філією РПЦ, вважають, що вселенський патріарх Варфоломій не хоче бути єдиним ієрархом, що несе відповідальність за утворення нової церковної структури в Україні, тому привертає на свій бік інших грецьких єпископів. «Кримінальні справи (проти Петра Порошенка. — Ред.), безумовно, дійдуть і до злочинів антицерковних, пов’язаних із втручанням державної влади у внутрішні справи Церкви, втягуванням «псевдоцерковної організації» в передвиборну політичну боротьбу, що заборонено законом. А ще підкуп, шантаж і навіть викрадення священнослужителів, порушення прав вірян, захоплення храмів, побиття священиків, парафіян. У центрі цих злодіянь варто тандем Порошенко-Варфоломій. Очевидно, щоб не виявитися єдиним поплічником Петра Олексійовича, патріарх Варфоломій хоче пов’язати злочинної круговою порукою грецьких патріархів», — заявив Василь Анісімов, керівник пресслужби УПЦ МП.
На його думку, Варфоломій хоче, щоб «томосна афера» виявилася «сукупним злочином всіх греків». «Тому ієрархів ламають через коліно, підігрівають грецький етнофілетизм, вважаючи, що грек греку око не виклює. Хоча це солідарне зрада дискредитує грецьке православ’я надовго, якщо не назавжди», — зазначив представник Церкви, залежної від Москви. За його словами, патріарх Олександрійський Феодор, котрий підтримав нову українську церковну структуру, не раз бував в Україні і «засуджував безчинства представників ПЦУ».
Натомість Петро Порошенко подякував світовому православ’ю за такі кроки, як визнання ПЦУ, і зазначив, що це лише початок. «Хід історії не зупинити! Незабаром після рішення Елладської церкви Православну церкву України визнав Олександрійський патріархат. Це – один із давніх патріархатів, другий після вселенського. Дякуємо Олександрійській церкві, Константинопольській церкві-матері й усім, хто зробив і робить можливим упевнене становлення Української церкви. Незалежна ПЦУ робиться сильнішою і міцнішою. Дует Путіна та Кирила не зупинить процесу її визнання всім світовим православ’ям після того, як на початку цього року Його Всесвятість Варфоломій дарував нам томос. Далі буде. Слава Україні!» — наголосив він.

Анна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply