Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Окупанти переслідують ПЦУ

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

Окупанти переслідують ПЦУ

Митрополит Епіфаній

Окупанти намагаються вичавити зі «своїх територій» усе українське. Так, за минулий рік на тимчасово непідконтрольній Україні території Донецької області захопили два храми та підірвали один храм Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), тепер — Православної церкви України (ПЦУ). Про це повідомив архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій. «Процес захоплення церков уже почався. Позаторік забирали (храми. — Ред.). Минулого року захопили два храми, наші парафіяни приходять на недільну службу, дивляться, а двері опечатані. Один храм підірвали мінометами. Тому зараз дуже-дуже складно», — розповів він.
Свою чергою, митрополит Київський і всієї України Епіфаній повідомив, що на тимчасово окупованих територіях Донбасу з 1 березня виникла загроза повної заборони громад і священиків ПЦУ, конфіскації майна громад і депортації священиків із підконтрольній терористичній організації «Донецька народна республіка» території. «Підставою для цього є незаконна вимога до громад «зареєструватися за законами республіки». Така вимога не може бути виконана, адже структуру, яка видала такий «закон», ніхто не визнає державою», — йдеться у зверненні владики.
У зв’язку з цим 36 храмів і приміщень та Єпархіальний будинок милосердя, що належать громадам ПЦУ у тимчасово окупованих реґіонах Донецької області, конфіскували на користь «республіки», а священиків хочуть депортувати.
Лише міжнародний вплив може якось змінити рішення окупантів щодо конфіскації майна релігійних громад і депортації священиків ПЦУ з тимчасово окупованих територій, вважає глава ПЦУ. За його словами, на окупованих територіях Донбасу порушують права віруючого населення, релігійних громад і служителів ПЦУ. Це виявляється у систематичних гоніннях, знущанні, арештах, захопленні храмів.
Епіфаній звернувся до Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), країн-гарантів мінського процесу, Європейського Союзу та загалом до усіх демократичних країн і міжнародних інституцій із проханням вплинути на так зване керівництво, від якого залежить прийняття остаточних рішень у цих питаннях та вжити заходів із метою не допустити подальшого розвитку цих подій.
Цікаво, що в окупованому Луганську наразі таких репресій немає. Там діють дві парафії ПЦУ, в яких відправляють служби два священики та диякон. Про це повідомив єпископ Луганський і Старобільський ПЦУ преосвященний Афінасій.
Агресію щодо священиків ПЦУ проявляють не лише на окупованих територіях, але й на вільних. Так, у с. Лазещина Рахівського району Закарпатської області невідомі, котрі назвалися прихильниками Московського патріархату, жорстоко побили священика ПЦУ. Напад стався на протоієрея Анатолія Натолочного. Потерпілий написав заяву до поліціх.
У ПЦУ звинуватили у побитті свого священика адептів Московського патріархату (МП), серед яких могли бути і попи. Відомо, що московські попи раніше погрожували священику ПЦУ через те, що нещодавно віряни у с. Ясіня Радехівського району покинули МП.
До Православної церкви України здебільшого переходять парафії, а не священики, пояснив митрополит Епіфаній. Це пов’язано з тим, що МП фінансово мотивує священнослужителів. Владика наголосив, що більша частина релігійних громад переходить до Церкви разом зі священиками, а близько 40 % — без. Епіфаній вважає, що попам важко здолати моральний бар’єр, адже вони проповідували те, що УПЦ КП є неканонічною структурою. Митрополит розповів, що Московський патріархат запевняє, що після президентських виборів в Україні знову буде проросійський керівник.

До слова
Співробітники Служби безпеки (СБУ) та Державної фіскальної служби України обшукали приміщення охоронних компаній «Стелс». Одним із співзасновників охоронної компанії є священнослужитель МП. Правоохоронці наголосили, що через незаконну діяльність компанії до державного бюджету не надійшло податків на суму близько 10 млн грн. Під час перевірки вдалось виявити документи, які свідчать про вчинення злочину. Також співробітники СБУ знайшли антиукраїнську літературу, яка містила заклики до міжрелігійної ворожнечі. Згодом правоохоронці виявили і зброю з набоями. У відомстві встановили зв’язок московського попа з російськими військовими структурами. Наразі триває слідство.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply