Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Окупанти хочуть судити архімандрита ПЦУ

Автор:

|

Серпень 19, 2021

|

Рубрика:

Окупанти хочуть судити архімандрита ПЦУ
На архімандрита Даміана заповнюють протокол

У тимчасово окупованому Криму російські силовики увірвалися під час богослужіння до приміщення чоловічого монастиря Святого Димитрія Солунського Православної церкви України (ПЦУ) в с. Балки Білогірського району. Ці дії вчинили слідчі «Центру протидії екстремізму» з Сімферополя, керівником яких є майор Володимир Горєванов.
Архімандрита Даміана, настоятеля монастиря, змусили зупинити ранкову службу. Свої дії окупанти пояснили тим, що настоятель храму здійснює нібито незаконні дії, здійснюючи молитву в приміщенні не відповідно з російським законодавством. Вони начебто діють за рішенням «Міністерства юстиції Республіки Крим». «Службу заборонили проводити, всіх змусили вийти на подвір’я монастиря і почали складати протоколи», — повідомив митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент.
Архімандрита Даміана вирішили судити в окупованому Білогірську. Окупаційна влада закидає йому порушення ст. 5.26 Кодексу Російської Федерації (РФ) про адміністративні правопорушення «Порушення законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об’єднання». «Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та релігійні об’єднання тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від 5 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на юридичних осіб — від 100 тис. до 1 млн рублів».
«Я зовсім не виключаю, що в цьому судилищі мене запросто можуть заарештувати. Адже ініціював цю справу не хто-небудь, а «відділ боротьби з екстремізмом». Візьму деякі речі та ліки з собою про всяк випадок», — поділився владика. Чоловічий монастир Святого Димитрія Солунського є одним зі семи парафіяльних структур ПЦУ в Криму, там і надалі здійснюють молебні.
У Міністерстві закордонних справ України напад силовиків на храм ПЦУ в Криму назвали черговим доказом системної репресивної політики держави-окупанта, спрямованим на витіснення ПЦУ з окупованого півострова.
«Групи невідомих осіб у цивільному та російські військовослужбовці чинять наругу над віруючими людьми та священниками. Священники ПЦУ в Криму не в змозі здійснювати обряди і молебень у своїх церквах, зазнають переслідувань, більшість із них були змушені покинути півострів. За часи окупації переслідування священнослужителів різних конфесій, порушення прав у галузі свободи совісті та віросповідання набуло системного характеру. Рішуче засуджуємо черговий акт утисків російських окупантів проти Православної церкви України в Криму. Росія як держава-окупант повинна дотримуватися норм міжнародного права, зокрема, міжнародного гуманітарного права, і припинити утиски ПЦУ та інших релігійних громад», — наголосили у відомстві.
Водночас у Криму та Севастополі стало вдвічі менше релігійних організацій, що належать до різних конфесій. З 2014-го по 2021 рік їхня кількість скоротилася з 2 220 до 907, а кількість деномінацій зменшилася з 43 до 20.
Про це в коментарі Сергій Заєць, повідомив український адвокат і керівник проєкту JustCraft.
За російським законодавством, кримські організації, які перереєструвалися в той період, зберегли всі права, набуті при Україні. Приміром, право власності або оренди на приміщення. Пізніше реєстрували нові релігійні організації, пов’язані з українськими, завдяки цьому кількість релігійних організацій стала трохи збільшуватися. Однак загальне число всіх кримських релігійних організацій досі не досягло і половини від того, що діяли в Криму на початок 2014 року.
Правник представляє інтереси Кримської єпархії ПЦУ в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). На початку 2021-го Михайло Гальперін, на той момент представник РФ у ЄСПЛ, надав суду документ, за яким чисельність зареєстрованих релігійних громад Криму зросла до 907. Це 40,9 % від їхньої загальної кількості 2014 року. За словами п. Зайця, 527 із 907 громад — це знову зареєстровані юридичні особи.
За інформацією Міністерства культури України, на початок 2014-го в Автономній Республіці Крим (АРК) працювало 2 220 релігійних організацій (2 083 — в АРК і 137 — у Севастополі). У т. ч. парафії, громади, духовні школи та монастирі. Ці релігійні організації належали щонаменше до 43 різних віросповідань.
Згідно з даними Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті, наданими на запит адвоката Зайця, на початок 2014-го в Криму Українській православної церкви Московського патріархату належало 603 релігійних організації (27,2 % від загальної кількості парафій), Українській православній церкві Київського патріархату — 46 (2,1 % від усіх парафій). До мусульманських громад відносилося 1 015 парафій (45,7 % від їхньої загальної кількості на півострові).
Як повідомляв «Міст», у підготовці до окупації АРК Росії допомагала
УПЦ МП.

Євген Клен

About Author

Meest-Online