Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Офіційне викриття секти Догнала

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Офіційне викриття секти Догнала

У Ватикані Конґреґація в справах ві­ро­вчення оприлюднила заяву «Про канонічний статус «самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів». Ідеться про о. Іл­лю Догнала, о. Маркіяна Гітюка, о. Методія Шпіржіка й о. Роберта Обергаузера, які заснували так звану секту Догнала.

29 березня ц. р. митрополит Львівський Ігор Возьняк під час прес-конференції на тему «Деструктивна секта «догналівців», її вплив і маніпулювання почуттями віруючих» пояснив, що група Догнала деструктивно діє вже певний час, підбурюючи людей, наводячи різні наклепи на ієрархів, владик, виходячи навіть за межі України.

«Їх давно поставили поза церковну спільноту, та вони продовжують діяти. Троє з них — не громадяни України, лише один з України. Це — самозвані, самопроголошені єпископи. Ця група не має нічого спільного з нашою Церквою, тому ми звернулися до Конґрегації в справах віровчення, аби там сказали своє слово. І ми отримали цей документ», — пояснює владика.

У своїй заяві Конґреґація зазначає, зокрема, що, повністю відмежовуючись від дій згаданих самозваних «єпископів», не визнає дійсності їхніх єпископських свячень і всіх тих свячень, котрі від них пішли чи походитимуть. За канонічним статусом, чотири згаданих самозваних «єпископи» є екскомунікованими, оскільки були визнані винними в низці злочинів — розпалюванні бунту, наклепах тощо. «Вони називають себе Українською греко-католицькою правовірною церквою, але такої Церкви не існує, і вони не мають нічого спільного з Католицькою церквою — ні нашою, ні Латинською, — каже владика Ігор. — Вони не можуть діяти навіть як священики, бо поставлені поза Церквою».

Апостольський престол застерігає вірян від приєднання до групи «підгорецьких єпископів» і закликає до спільної молитви, «щоби вони розкаялися та повернулися до повного сопричастя з Католицькою церквою». Цей декрет Львівська архієпархія УГКЦ має намір проголосити в церкві, довести до відома вірних.

Канцлер Львівської архієпархії УГКЦ о. Сергій Ковальчук додав, що Конґреґація в справах віровчення була заснована 1542 року та, як і кожна Конґреґація, діє від імені Папи Римського. І рівень цієї заяви є найвищим. «Цією заявою Святий престол ще раз підтвердив свою чітку позицію стосовно цієї секти. Ця група намагається отримати від української влади своє визнання, використовуючи назву «Католицька». І саме проти цього виступає Конґреґація. Друга річ — це те, що свячення цих осіб є неправосильними. Ці особи, просто перебрані в священичі ризи, діють неправомірно й у такий спосіб уводять в оману наших вірян», — наголошує о. Сергій.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply