Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Офіційне відкриття й освячення нового колегіуму УКУ

Автор:

|

Липень 08, 2021

|

Рубрика:

Офіційне відкриття й освячення нового колегіуму УКУ
На відкритті колегіуму

Нещодавно в Українському католицькому університеті (УКУ) відбулось офіційне відкриття і посвячення нового колегіуму — масштабного формаційного простору для студентів, спроєктованого за моделлю living learning community — спільноти, що живе і навчається разом.
Новий будинок має площу понад 8,5 тис. кв. м, тут гармонійно поєднані 116 житлових блоків для студентів, унікальний сучасний студентський простір і студентський клуб, мінікінозал, фітнес-центр, студентські офіси, велостоянка, зелена зона для відпочинку та дозвілля, офіси УКУ, кімнати для гостей. І це ще далеко не все, що чекає на студентів і гостей нового колегіуму УКУ.
На кожному поверсі разом із студентами мешкатимуть по два куратори, які є працівниками університету і, крім своїх прямих обов’язків, ділитимуть житловий простір із молоддю та будуть відповідальними за формаційну програму: духовну, культурно-інтеграційну, освітню, спортивну.
Саме формаційна програма є особливістю колегіумів УКУ. Ця унікальна пропозиція звернена до студентів, які мають нагоду розвивати власну духовність, особисті чесноти та соціальні навички через участь у житті спільноти. Вона збудована за логікою гасла УКУ: Свідчити, Служити, Спілкуватися. «Формаційна програма об’єднує студентів, викладачів, духовних осіб та осіб із особливими потребами. Разом вони моляться, показують, як можна свідчити своїм життям, діляться досвідом і настановами. Саме це вирізняє колегіум УКУ не лише від інших гуртожитків в Україні, а й від аналогів студентських помешкань у світі», — коментує о. Юрій Козловський, магістр колегіуму.
Новий колегіум є частиною унікального університетського містечка (кампусу) УКУ, в межах якого вже діють: Центр митрополита Андрея Шептицького, храм Святої Софії-Премудрості Божої, багатофункційний академічний корпус і Колегіум ім. Патріарха Йосифа Сліпого.
Основні концептуальні рішення та функціональні складові будинку визначені програмною групою УКУ, за участі міжнародних та університетських архітекторів, зокрема авторів оригінальної концепції першого Колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого. Генеральним проєктувальником виступила компанія «АВР Девелопмент» (архітектори — Володимир Йосипчук, Віталій Ганжа, Анна Кундруцкова). Основні інженерні мережі розробила компанія «О. В. К. Проєкт» і ряд інших компаній. Інтер’єри готельно-офісного крила розробляли: Марія Павлишак, Галина Стрипа (дизайн-бюро Ses3). Концепцію благоустрою створили Ірина Волинець і Марія Процик (MI Studio). Генеральний підрядником будівництва стала компанія «Галицька будівельна гільдія».
Загальний бюджет проєкту будівництва нового колегіуму УКУ становить близько 9 млн USD. У цій сумі є всі прямі та непрямі витрати проєкту: від розробки концепції та проєктування, до будівництва, оздоблення, благоустрою, обладнання й умеблювання, в т. ч. побутову техніку та мультимедійне обладнання, а також усіма інші витрати, пов’язаними з будівництвом. 6,3 млн USD — кредит від U.S. International Development Finance Corporation, решта — надходження від благодійників і фондів. Зараз в УКУ триває пошук коштів, які допоможуть повернути суму позики.
Раніше «Міст» розповідав про 70 стипендій для студентів і викладачів УКУ.
Пресслужба УКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply