Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Очільник РПЦ шкодує за СРСР

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Очільник РПЦ  шкодує за СРСР

Патріарх Кирило, глава Російської православної церкви (РПЦ) назвав розпад Радянського Союзу «катастрофою історичної Росії». Під час спільного засідання опікунської, наглядової та громадської рад церковно-наукового центру «Православна енциклопедія» патріарх зазначив, що на запитання, чому відбувся розпад СРСР, існує багато відповідей.

«Але серед причин, безсумнівно, — занепад національної самосвідомості, національної гордості, сприйняття історії в усій її сукупності, розуміння величезного значення історичної спільності людей для їхнього, у тому числі, матеріального й духовного процвітання», — заявив патріарх.

Кирило також закликав російське суспільство піклуватися «про зростання національної самосвідомості, гідності, для того щоби в історії ніколи більше не повторилося те, що сталося на початку 1990-х рр., і щоб ніякі посилання на незадовільне управління, неправильну ідеологію не підштовхували людей до того, аби зруйнувати державність, тому що цілилися в режим, а влучили в історичну Росію».

«Дай Боже, щоби назавжди народ наш був ґарантовано захищений від таких спокус. Спокус, через які ми пройшли, утративши історичну Росію», — сказав Кирило. Він подякував депутатам Державної Думи РФ

останнього скликання за прийняття закону про передачу релігійним організаціям майна релігійного призначення — «закону, який приймався непросто, але який відобразив не тільки наявний консенсус чи принаймні високий рівень згоди в Думі, а й високий рівень згоди народу Росії з тим, щоби восторжествувала справедливість». Крім того, продовжив патріарх, те, що серед пам’ятних дат у календарі з’явився День хрещення Русі, — «теж чудова подія».

Слова патріарха Кирила про Радянський Союз дещо схожі на знамениті заяви Володимира Путіна, який 2004 року, розпочинаючи свою кампанію з обрання на новий президентський термін, назвав розпад СРСР «загальнонаціональною трагедією величезного масштабу». Від нього, на думку пана Путіна, «виграли лише еліти та націоналістично налаштована частина населення», а не звичайні громадяни.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply