Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Образ Львівської Богородиці знову доступний для вірян

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

Образ Львівської Богородиці знову доступний для вірян

Львівська Богородиця

У львівському Палаці Потоцьких відреставрували капличку, де міститься чудотворний образ Львівської Богородиці, датована ХV ст., що є найстарішою іконою, створеною у Львові. Ікона Львівської Богородиці — одна з найдавніших пам’яток української церковної культури. І її недаремно вважають заступницею міста. Символічно, що, даруючи свою милість Львову, Пресвята Богородиця Одигітрія упродовж всієї своєї історії благословляла благодатною присутністю всі традиційні громади Львова: православну, оскільки була написана у традиції й зусиллями саме православного іконописця; католицьку, адже саме від часу освячення у Латинському кафедральному соборі маємо першу задокументовану згадку про неї; вірменську Апостольську, позаяк упродовж тривалого часу вірменські архієпископи зберігали святиню.

Символічним є і те, що й тепер до святого образу молитовно звертаються численні відвідувачі Палацу Потоцьких, і Пресвята Богородиця навіть із музейної каплиці Львівської галереї мистецтв дарує милосердя зцілення всім, хто до неї приходить.
«Львівська Богородиця є Чудотворною іконою, — розповіла Лариса Возницька, генеральний директор картинної галереї імені Бориса Возницького. — Образ Богоматері є одним із найстаріших в Україні. Ікона Богородиці була дуже важливою для Бориса Григоровича. Він часто казав, що для неї потрібно збудувати храм у Львові. Храм однієї ікони. Відомо чимало випадків зцілення людей з особливими потребами, котрі молилися перед іконою, благаючи її милості, одужували онкологічно хворі, а найбільше перед Святим Образом було зцілено жінок, що страждали від безпліддя».
«Відреставрувати капличку після затоплення було нашим обов’язком, — зазначив преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архієпархії. Він наголосив на символічності події, коли Україна переживає надскладний час, наші молитви спрямовані до Богородиці Заступниці, щоби вона оберігала наших воїнів у боях, боронила нашу країну від ворожої аґресії.
«Майбутнє України залежить від нас. Коли ми говоримо про чудотворні ікони, то маємо розуміти, що Бог дає нам силу через нашу віру. Ми молимо Богородицю, взиваємо до Неї, щоби настав мир. Для Бога немає речей неможливих», — зауважив владика. А відтак, було репрезентовано збірку-каталог ексклюзивних ікон Богородиці. У виданні зібрано найбільше ікон з України й Італії, є також твори польських живописців.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply