Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Обрано предстоятеля УПЦ у США

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Обрано предстоятеля УПЦ у США

Надзвичайний собор УПЦ у США, що відбувся 6 жовтня в Митрополичому центрі м. Саут-Баунд-Брука, обрав нового предстоятеля цієї Церкви. Ним став архієпископ Антоній (Щерба), який досі обіймав посаду місцеблюстителя митрополії та голови консисторії УПЦ у США.

Як писав «Міст», 21 травня ц. р. на 76-му році життя відійшов у вічність предстоятель Української православної церкви в США митрополит Костянтин (Баган), який очолював її з 1993 року. Згідно зі Статутом цієї Церкви, упродовж шестимісячного терміну після відходу у вічність попереднього предстоятеля скликається Надзвичайний собор Церкви, на якому й обирається новий глава.
Як повідомили в прес-службі УПЦ у США, Надзвичайному собору передувала літургія, яку очолили архієпископ Антоній і владика Даниїл (Зилінський). Участь у Соборі взяло духовенство цієї Церкви. Робота розпочалася зачитання привітання, яке надіслав учасникам патріарх Константинопольський Варфоломій I.
Як сказано в повідомленні, участь у голосуванні взяло 200 осіб. Його результат через 20 хвилин озвучив владика Даниїл, оголосивши новообраним предстоятелем УПЦ у США архієпископа Антонія. Пастирський стаж новообраного глави Церкви складає 40 років священицьких і 27 років єпископських свячень.
Після обрання нового митрополита посада глави консисторії, яку до цього часу обіймав архієпископ Антоній, виявилася вакантною. Собор представив на це місце кандидатуру єпископа Даниїла. Одностайним голосуванням владика Даниїл очолив головний адміністративний офіс УПЦ у США.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply