Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Обличчям до Церкви

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

Обличчям до Церкви
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Петро Порошенко має підписати закон, що надає релігійним організаціям право засновувати навчальні заклади. Також глава держави наголосив на важливості створення Єдиної помісної православної церкви та зазначив, що соціологічні опитування свідчать: дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати єдину помісну Церкву. «Я кардинально не допускаю, щоб держава втручалася у міжцерковні взаємини. Це — справа віруючих і Церков. Але ігнорувати волю народу також не гоже, так само, як неприпустиме втручання в ці процеси іншої держави», — заявив п. Порошенко.
Він зазначив, що в умовах гібридної війни «наші вороги намагаються використати релігійний фактор у своїх інтересах». «Атаки спрямовані, в першу чергу, на те, щоб розколоти нашу державу та розхитати її зсередини. Найголовніша духовна зброя нашої перемоги — наша єдність», — сказав Президент. При цьому він висловив готовність допомогти реалізувати рішення, які запропонують самі предстоятелі українських Церков.
Напередодні Блаженнійший Філарет, глава Української православної церкви Київського патріархату, передав главі держави лист Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, у якому, зокрема, містилося прохання прискорити затвердження Міністерством оборони положення про капеланство. «Дам доручення про прискорення розробки цього документа. Для мене важливо, щоб серед капеланів були представники кожної Церкви. У кожного своя дорога до Бога», — відповів на це Президент.
Він підкреслив важливість розвитку інституту капеланства у Збройних силах України (ЗСУ) й інших силових структурах. Глава держави нагадав, що українська армія за останні два роки суттєво змінилася — значною частиною ЗСУ стали військові-контрактники і набагато покращився морально-психологічний клімат. «Але роль капелана та слова Божого важко переоцінити. Тим Церквам, які займають зараз активну місіонерську діяльність, мають достатню кількість капеланів, велика подяка, бо російська аґресія проти нашої держави, що почалася з незаконної анексії Криму та продовжилася на сході України, сатанинські полчища, стали складним випробуванням для держави, суспільства, для мене і для Церкви», — зазначив п. Порошенко.
Він висловив удячність Церквам і релігійним організаціям, які твердо стоять на захисті України як до богоугодної справи, долучившись до всенародного волонтерського руху з підтримки українських військових і мирного населення. «Категорично не сприймаю твердження, ніби — це громадянська війна. Вони — від лукавого», — наголосив глава держави.
Своєю чергою, Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, підтвердив готовність законопроекту про капеланське служіння в ЗСУ. Він розповів, що на першому етапі таке служіння мало суто волонтерський формат. «Це завдання для армії є принципово важливим, бо крім сучасної зброї, сучасної військової техніки, армію треба будувати і на потужному духовному фундаменті, яким є святе слово», — сказав п. Турчинов.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply