Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

НСТУ заборонила християнську радіопрограму

Автор:

|

Травень 03, 2018

|

Рубрика:

НСТУ заборонила християнську радіопрограму

Християнська щотижнева радіопрограма «Відвертість» понад 20 років користувалася увагою слухачів, що засвідчували численні листи. Перевагою програми була та обставина, що у розмові двох ведучих — богослова та журналіста — розглядалися різні питання Святого Писання з урахуванням повсякденних зацікавлень і потреб слухачів. Програма не була конфесійною і мала завдання роз’яснення Біблії, тлумачення її історичних коренів, навернення слухачів до благочестивого, порядного життя. Бесіди проводилися також за листами слухачів. Редакція безкоштовно висилала усім потребуючим Біблію чи Євангеліє, видала також п’ятисячним накладом Біблію великими літерами для людей із слабким зором і також висилала безкоштовно. Редакція наперед оплачувала ефір і не мала заборгованості.
З 1 січня ц. р. радіопрограма «Відвертість» перестала виходити у ефір. Це викликало жаль і скарги слухачів. З Краматорська пише Микола Єгорович Волощенко: «Я колишній вчитель фізики, все життя працював у селі Ульянівка Донецької області. Але мене звалив інсульт, лежав каменем, лише радіо слухав. Якось почув вашу передачу і чимось вона мене зачепила. Були й інші, які розповідали про Бога, але ваша мені особливо подобалася. Онучка (це вона зараз замість мене пише) принесла мені Євангеліє. Й якби не ваші передачі, точно нічого не зрозумів би. І щоразу чекав вашої передачі з нетерпінням. Аж раптом вона зникла з ефіру. Я занервував. До кого звертатися, не знав. Стало погано без вашої передачі».
З Ірпіню біля Києва написала Людмила Подлєсна: «Я вашу передачу слухаю вже багато років. У нашому містечку Ірпіні та на Київщині її також багато слухають. Ми як де зберемося місцеві, так часто про вашу передачу говоримо. Церкви у нас немає настоящої, бо та, що московська, то до неї й ходити не хочеться, так ото ми й гомонимо між собою. Бо зараз людям дуже Бог потрібен. Важкі часи настали. Ніде правди знайти не можна, лише у Нього. Не знаю, з якої причини, але ваша передача перестала йти і взагалі на радіо усе змінилося. Як на мне, на гірше. А головне те, що не стало вашої передачі та й інших, що про Бога говорили, також не стало. Дуже просимо вас, щоб ви не зникали, бо саме ваша передача нам подобається, ви дуже докладно розказуєте, що усе зрозуміло».
Зникнення програми занепокоїло Григорія Череду, власника компанії «Череда. Світ телекомунікацій», яка вже понад десять років працює на Київському ринку телекомунікацій. Він написав до телерадіокомпанії «Терра-ТВ»: «Наша компанія багато років співпрацювала з вами з ретрансляції радіопрограми «Відвертість» у наших мережах. За нашим опитуванням, яке було проведене у вересні 2017 року, кількість бажаючих, котрі погодилися на присутність в соціальному пакеті послуг програми «Відвертість», була достатньою для того, аби ми розвивали наші стосунки й надалі. Раптом наша співпраця була перервана. Просимо повідомити по причини і чи маєте намір для її продовження?»
Олег Наливайко, голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України теж звернувся до телерадіокомпанії «Терра-ТВ»: «Державний комітет телебачення і радіомовлення України отримує багато кореспонденції, а також дзвінків до підрозділів комітету від слухачів програми «Відвертість». Оскільки після створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) всі права та повноваження з публічного оприлюднення відео- й аудіоматеріалів перейшли до новоствореної організації, всі звернення громадян відсилаємо туди. Своєю чергою, Держкомтелерадіо як основний бенефіціар неодноразово звертав увагу суспільного мовника на недопустимість дій, котрі викликають у суспільстві негативну реакцію та не сприяють розвитку консолідації, миру та злагоди. Просимо вас заспокоїти слухачів і не створювати зайвого ажіотажу навколо цієї болючої для держави теми».
Одним з восьми провідних завдань НСТУ є сприяння якнайповнішому задоволенню інформаційних, культурних та освітніх потреб населення України, у т. ч. шляхом створення та поширення економічних, історично-документальних, культурно-мистецьких, навчально-пізнавальних, розважальних, спортивних програм, програм для дітей та молоді, людей із обмеженими фізичними можливостями, національних меншин, інших соціальних груп. Чому ж НСТУ забороною радіопрограми «Відвертість» вирішило обмежити задоволення інформаційних потреб християн та усіх, хто їм співчуває?
Лев Хмельковський, ведучий радіопрограми «Відвертість»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply