Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Новий пілігрим

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Новий пілігрим

Папа Римський Франциск

Папа Римський Франциск 20 вересня ц. р. прибув на Кубу в рамках своєї спеціальної поїздки, щоб особисто пересвідчитися у змінах, які сталися у відносинах між Кубою та США. На летовищі пройшла офіційна церемонія зустрічі понтифіка, там же відбувся його перший виступ на острові.

Острів неСвободи
Папа Франциск закликав політиків Куби та США продовжити нормалізацію відносин і водночас пообіцяв підтримку кубинському народові, який живе при комуністичному режимі. «Зараз ми стали свідками події, що відбувається впродовж кількох місяців, яка наповнює нас надією: процес нормалізації відносин між двома народами після довгих років відчуження. Закликаю політичних лідерів продовжувати йти цим шляхом і розвивати всі свої можливості як приклад примирення для всього світу», — заявив понтифік.
Папа також пообіцяв підтримку Римо-католицької церкви (РКЦ) кубинському народові, який стикається з жорсткими обмеженнями громадянських свобод при комуністичному режимі та має економічні проблеми через ізоляцію Куби.
Глава РКЦ зустрівся з Фіделем Кастро, колишнім лідером Куби. Він і лідер кубинської революції розмовляли близько півгодини в будинку Кастро. Це була неформальна зустріч у присутності дітей та онуків Фіделя. Папа і колишній кубинський лідер обмінялися книгами. Франциск подарував Кастро книги єзуїта, котрий був учителем майбутнього понтифіка в дитинстві. Фідель своєю чергою подарував збірку своїх розмов про релігію з бразильським священнослужителем Фреєм Бетто.

Вашинґтон
23 вересня папа прибув у США. Це — перший візит нинішнього понтифіка в Сполучені Штати. Біля трапа літака його зустрічав президент Обама, надавши для світових лідерів, котрі прибувають до Штатів, виняткову честь. Разом із ним Папу зустрічали Мішель Обама та віце-президент Байден. Базу Ендрюс Понтифік покинув у скромному автомобілі марки Fiat, що різко контрастувало з представницькими кортежами, які використовують політичні лідери.
Цього дня президент США і глава Ватикану зустрілися ще раз в Овальному кабінеті. Перед початком бесіди п. Обама та Франциск обмінялися подарунками. Президент вручив Папі статуетку голуба, який злітає й який є міжнародним символом миру та християнським символом Святого Духа. «Цей особливий дарунок слугує ознакою нашої поваги невпинної турботи понтифіка про найбільш уразливих і незахищених людей нашого світу», — сказали в Білому домі.
Президент також вручив понтифіку ключ від будинку Елізабет Енн Сетон — першої уродженої американки, котру РКЦ зарахувала до лику святих за її невтомну допомогу нужденним. Цього року відзначається 40-річчя її канонізації. Зі свого боку папа вручив президенту США бронзовий барельєф дошки в пам’ять про Всесвітню зустрічі сімей, що проходила цього року в Філадельфії.
Після цього понтифік провів у Вашинґтоні богослужіння, під час якого канонізував монаха-францисканця Хуніперо Серру, одного з найзначніших проповідників на Американському континенті в XVIII ст.

Конґрес
Наступного дня глава Святого Престолу виступив на спільному засіданні обох палат Конґресу. «Ми маємо запитати себе, чому смертоносна зброя продається тим, хто планує завдати численні страждання окремим людям і суспільству? На жаль, відповідь, як всі ми знаємо, — це просто гроші. Гроші, залиті кров’ю, і часто невинною кров’ю», — наголосив Понтифік.
Папа закликав припинити мовчати про це і «зупинити торгівлю зброєю». Він зауважив, що це може «звести до мінімуму, а в довготривалій перспективі припинити багато збройних конфліктів у всьому світі». Промова тривала 50 хвилин. У ній глава РКЦ також сказав про неприпустимість проявів екстремізму, який не можна виправдати жодною релігією. Крім того, глава Святого Престолу підняв проблему імміґрації, назвавши це прагненням людей до безпечних і кращих умов життя. Він акцентував на необхідності продовжувати зусилля щодо глобального захисту навколишнього середовища, яке має бути збережене для майбутніх поколінь. Папа також закликав поважати релігійну й інтелектуальну свободу і виступив на підтримку інституту шлюбу та сім’ї.

Нью-Йорк
У п’ятницю папа Франциск провів зустріч із Віталієм Чуркіним, постійним представником Росії при Організації Об’єднаних Націй (ООН). Зустріч тривала близько п’яти хвилин. Перед цим понтифік поспілкувався з Пан Ґі Муном, генеральним секретарем ООН, головами 69-ї і 70-ї сесій Генеральної асамблеї, а також виступив із вітальним словом перед співробітниками апарату всесвітньої організації.
У Нью-Йорку панувала справжня «папаманія». Святійший отець справді завоював серця мешканців цього міста. Сотні тисяч людей прагнули виявити папі свою симпатію, побачити понтифіка на власні очі. Однак, із огляду на безпеку, такі можливості були дуже обмежені. Єдиним місцем, де можна було побачити Франциска, коли той проїжджав папамобілем, був Центральний парк, але й там до траси, якою він проїжджав, допустили тільки 80 тис. людей.
Завершальною подією стала Свята Меса, яку папа очолив на арені спорткомплексу «Медісон-сквер-ґарден». На його арені щороку проходить понад 320 різних заходів. У богослуженні взяло участь близько 20 тис. вірних — представників різних громад і спільнот, з яких складається Церква Нью-Йорку. Свята Меса була відслужена латинською, англійською й іспанською мовами, а читання — ірландською, польською, німецькою й італійською.
У своїй проповіді Святійший отець наголосив, що Церква живе в наших містах, звіщаючи Христа, котрий є Князем миру. Ісус ходить вулицями наших міст, наповнюючи надією, що відкриває серця на потреби ближніх, включає людей в єдину історію спасіння. З «Медісон-сквер-ґардену» Франциск від’їхав на відпочинок до представництва Святої столиці при ООН, закінчивши свій Апостольський візит у Нью-Йорку.

Філадельфія
26 вересня наступник святого Петра приєднався до учасників Всесвітньої зустрічі сімей у Філадельфії. «Пам’ять про минуле всім приносить користь. Народ, який пам’ятає, не повторює помилок минулого, а навпаки, з вірою дивиться на виклики сучасного та майбутнього», — сказав папа, зустрічаючись із іспаномовною спільнотою та представниками інших імміґрантських спільнот. Зустріч відбулася у Парку Незалежності, який був свідком важливих подій, пов’язаних із боротьбою за незалежність та її проголошенням.
Зауваживши, що «Декларація про незалежність» проголошувала, що всі люди є рівними, наділені певними невід’ємними правами, а уряди існують для того, щоб їх захищати, Святійший отець зазначив, що ці слова надихають нас також і сьогодні, щоб змагатися за життя, згідне із гідністю кожної людини. Однак, історія вчить нас, «що також і цю істину» потрібно постійно підтверджувати й захищати, про що свідчить боротьба за скасування рабства, поширення права голосу, робітничий рух і викорінення расизму.
«Це показує, — сказав глава РКЦ, — що коли країна прагне рішуче залишатися вірною своїм основоположним принципам, які ґрунтуються на пошані до гідності людини, вона стає сильнішою та оновлюється». Саме тому слід пам’ятати про минуле, тому що «пам’ять рятує душу народу від всього того чи від усіх тих, що намагаються опанувати її чи використати для своїх інтересів».
Звертаючись до іспаномовної громади США і міґрантів, котрі прибули до країни нещодавно, папа закликав не знеохочуватися перед обличчям викликів. «Прошу вас не забувати, що як і ті, що вас випередили, також і ви вносите численні таланти до своєї нової країни, — додав він. — Не соромтеся своїх традицій. Не забувайте засвоєних уроків, особливо, отриманих від ваших похилих віком, що є внеском, яким можете збагатити цю американську країну. Не соромтеся того, що є частиною вас, кров’ю вашого життя. Ви також покликані бути відповідальними громадянами та робити плідний вклад у життя громад, в яких живете», — нагадав Святійший Отець, вказавши, що таким внеском може бути палка віра, глибокий сенс сім’ї й усі інші цінності. Після цього глава РКЦ відбув у Ватикан.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply