Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Нелюди катують у полоні священика ПЦУ

Автор:

|

Квітень 28, 2022

|

Рубрика:

Нелюди катують у полоні священика ПЦУ
о. Василь

Рашисти взяли в полон і катують о. Василя Вирозуба, настоятеля одеського Свято-Троїцького собору. Його незаконно утримують у карцері слідчого ізолятора (СІЗО) № 2 у місті Старий Оскол Білгородського району Російської Федерації (РФ). Про це повідомили Людмила Денисова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини.
Панотця захопили в полон російські окупанти разом із іншими учасниками гуманітарної місії рятувального корабля «Сапфір». Крім нього, в СІЗО перебувають ще майже 150 українських військовослужбовців. Їх катують та утримують у нелюдських умовах.
Омбудсвумен зазначає, що це порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, а також Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною та соціальною радами Організації Об’єднаних Націй (ООН). «Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями Організації з безпеки та співпраці в Європі відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти порушення РФ прав громадян України», — закликала п. Денисова.
Як повідомляв «Міст», у Bellingcat назвали причетних до тортур у катівні «Ізоляція».

Ірина Мелешко, «Вголос»

About Author

Meest-Online