Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Не всі архієреї УПЦ МП зустрілися з Президентом

Автор:

|

Листопад 14, 2018

|

Рубрика:

Не всі архієреї УПЦ МП зустрілися з Президентом

На 13 листопада було призначена зустріч єпископів Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) з Президентом України, яка мало відбутися в Українському домі в Києві. Але несподівано замість зустрічі на той самий час оголосили засідання Священного Синоду в Києво-Печерській лаврі.
Ясна річ глава держави на цю подію їхати відмовився. Адже так не роблять. Більше того, на території Лаври з’явилися підозрілі особи, схожі на тітушок, котрим роздавали по 200 грн. Чи не було це провокація
Відтак синод УПЦ МП постановив, що не братиме участі в процесі створення автокефальної Української православної церкви. «Процес надання так званого томосу про автокефалію є штучним і нав’язаним ззовні», — йдеться в документі.
На думку московських єпископів, він не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності, а начебто лише поглибить поділ і посилить конфлікти серед народу України. «За таких умов вступ єпископату, духовенства і мирян УПЦ до цих процесів вважаємо неможливим», — наголошується в заяві.
Також Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського патріарха від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України. Вказується, що рішення є недійсними і такими, що не має жодної канонічної сили. «Рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми й інших церковних заборон із лідерів розколу і визнання дійсності псевдохіротоній, які були здійснені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів», — запевнили батюшки.
Крім цього, УПЦ МП офіційно розірвала євхаристійне спілкування з Константинополем і заявила, що не змінюватиме свою назву, як того, зокрема, вимагала УПЦ Київського патріархату (КП). Варто зауважити, що на це зібрання прийшли не всі єпископи УПЦ МП.
«Дотепер відбулися зустрічі Петра Порошенка з єпископатами УПЦ КП та Української автокефальної церкви (УАПЦ). Тож зустріч із єпископатом МП — логічне продовження цього ряду. Але не треба забувати, що Росія воює проти України, а тому глава держави повинен перебувати під особливою охороною. Отже, це його пріоритет — визначати місце для проведення зустрічі. Демонстративний демарш керівництва МП покликаний продемонструвати всім, що воно, відчуваючи за собою «плече Москви», відверто зневажає не просто Петра Порошенка, а Президента України і в його особі — державу, главою якої він є», — заявив Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський УПЦ КП.
Проте Петро Порошенко все ж готовий зустрітися з представниками УПЦ МП в Українському домі в будь-який інший день. Він зазначив, що запросив їхніх архієреїв на зустріч ще кілька тижнів тому. «Але той, хто не хоче результату, шукає причини для відмови. Ультиматуми не здатні зірвати створення Української помісної православної церкви, тому що цей процес підтримує абсолютна більшість громадян України. А йти проти волі власного народу, це, вочевидь, шлях у нікуди», — наголосив глава держави.
Це переконало декотрих владик УПЦ МП і вони подалися до Народного дому. На зустріч, яка пройшла в закритому режимі, прибули три архієреї: митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), митрополит Вінницький та Барський Симеон та архієпископ Новокаховський Генічеський Філарет.
Ростислав Павленко, директор Національного інституту стратегічних досліджень, розповів, що на ній були ті представники УПЦ МП, котрі підтримують об’єднання українських Церков. За його словами, на зустрічі Президент Порошенко розповів про свої перемовини з Вселенським патріархом, а присутні представники УПЦ МП висловили свою підтримку автокефалії Церкви в Україні. Експерт додав, що прихильників автокефалії серед єпископів УПЦ МП набагато більше, ніж тих, хто був на зустрічі з главою держави. Ієрархи ж розповіли про шалений тиск на них із боку Москви.

Євген Клен

До слова
Суголосна з Москвою Сербська православна Церква також заявила, не підтримує дії Константинопольського патріархату з реабілітації предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ Філарета та Макарія відповідно. Там також додали, що не приймають літургійне і канонічне спілкування з Філаретом, Макарієм та їхніми прихильниками. Сербська православна церква вважає, що питання створення в Україні помісної Церкви має вирішуватися на Всеправославному соборі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply