Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Національний банк України ввів срібну монету на честь томосу

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

Національний банк України ввів срібну монету на честь томосу

Національний банк України (НБУ) ввів в обіг пам’ятну монету зі срібла «Надання томосу про автокефалію ПЦУ» номіналом в 50 грн, вагою 500 г і накладом 1 тис. шт. Роздрібна ціна складає 12 824 грн. «Монета присвячена події, яка ознаменувала тисячолітній шлях української Церкви від створення до здобуття незалежності — надання томосу про автокефалію ПЦУ. Томос, текст якого прийняв Архієрейський синод Вселенського патріархату, офіційно стверджує канонічний автокефальний статус Православної церкви України як однієї з 15 помісних православних Церков», — йдеться в повідомленні пресслужби регулятора.
На аверсі монети розміщено: внизу — малий Державний Герб України (ліворуч), півколом написи «Україна, рік карбування монети 2019» і номінал — п’ятдесят гривень; в центрі — стилізована хрестоподібна композиція, увінчана позолоченим відбитком печатки Вселенського патріарха Варфоломія, навколо на позолочених медальйонах зображені кафедральні собори помісних православних церков світу.
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображений Вселенський патріарх Варфоломій (ліворуч), котрий передає сувій (томос) митрополиту Київському й усієї України Епіфанію (праворуч) і написи: «15-та Церква в благословенному хорі автокефальних церков» (півколом угорі) та «Святійша церква України» (внизу).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply