Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Настоятель лаври закликав ігнорувати карантин

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Настоятель лаври закликав ігнорувати карантин
Настоятель Києво-Печерської лаври Павло

Митрополит Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Павло, настоятель Києво-Печерської лаври, розкритикував українську владу за заклики обмежити релігійні обряди під час карантину. Натомість закликав часто відвідувати церкви, позаяк причиною спалаху коронавірусу, «є людський гріх».
Батюшка запросив вірян ходити в храм, причащатися самим і брати до причастя дітей. «Моліться, постіть, ходіть до храму, причащайтесь і причащайте маленьких дітей. Всі поспішайте в храм, читайте Псалтир, Євангеліє, обіймайте один одного», — заявив він.
Крім цього, настоятель лаври закликав не боятися смерті. На його думку, українська влада припустилася «недалекоглядності», коли оприлюднила «безумні веління», бо влада зацікавлена «тримати в страху людей».
Митрополит також певен, що в паніці зацікавлений і приватний бізнес. «Скуповують усе, що залежалося на поличках — і ми думаємо, що цим врятуємося від смерті? Ніхто не застрахований», — наголосив він та зазначив, що пандемію треба долати духовно.
Також владика поставив під сумнів рівень загроз від Covid-2019. «Сьогодні всі бояться коронавірусу. Але помирає маленький відсоток. А скільки помирає від онкології? Туберкульозу? Наркотиків? Скільки самогубств? Ніхто на це зважає», — зазначив він.
Павло заявив, що у боротьбі з коронавірусом допоможе молитва. Він нагадав, що 1986 року, після Чорнобильської трагедії, довкола лаври був високий рівень радіоактивного забруднення, натомість сам комплекс залишався безпечним.
Такі заклики митрополита прямо суперечать обмеженням на проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад десять осіб. Це стосується і релігійних заходів у храмах. Вони порушують положення ст. 325 Кримінального кодексу України про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. За це передбачений штраф або обмеження волі до трьох років. А у разі, якщо це призвело до важких наслідків, порушення карають позбавленням волі на термін від п’яти до восьми років.
Цікаво, що в офіційному зверненні Синоду МП у зв’язку з поширенням коронавірусу Covid-19, вірних закликали «не ігнорувати загальноприйнятих норм гігієни і виконувати рекомендації лікарів». «У разі появи ознак, схожих на інфекційне захворювання, залишатись удома, а у випадку погіршення здоров’я — обов’язково звертатися до лікарів», — закликає керівництво Церкви.
Там також закликали дотримуватися встановлених державою обмежень. «Беручи до уваги встановлені державою обмеження щодо кількості осіб, які можуть бути присутніми під час звершення богослужіння (станом на сьогодні це десять осіб), вважається допустимим, у разі потреби, Таїнства Сповіді та Причастя проводити впродовж усього дня. У такому разі храм має бути відчиненим постійно, щоб віряни мали можливість відвідувати його невеликими гуртами. Якщо в храмі присутня більша кількість вірян, ніж допустимо, богослужіння можна проводити на церковному подвір’ї просто неба. Тоді присутні матимуть можливість розташовуватися на такій відстані один до одного, як це передбачено діючими санітарно-епідеміологічними нормами», — йдеться у тексі звернення.
Варто зазначити, що намісник Києво-Печерської Лаври Павло відомий своїми скандальними заявами. Зокрема, у січні 2018-го він заявляв, що Крим ніколи не був українським. За кілька місяців оприлюднив скандальне відео з погрозами з нагоди отримання Україною томосу про автокефалію, в якому пообіцяв «прокляття до сьомого коліна» тим, хто «спробує забрати національне надбання українців, Лавру, у Російської православної церкви та передати її для нової Помісної церкви». Після цього його долучили до бази даних «Миротворець» як антиукраїнського пропагандиста і ворога незалежності українського православ’я.

Андрій Стець, Zaxid.net

P. S. Коли верстався номер, виявилося, що четверо ченців лаври занедужали на коронавірус. Лавру зачинили на карантин.

До слова
У Молдові підтвердили 17 нових випадків зараження коронавірусом. За словами Ігоря Додона, президента Молдови, четверо з інфікованих повернулися з Почаївської лаври, яка розташована в Тернопільській області. Вона підпорядкована УПЦ МП. У лаврі всі спростовують, але до московської брехні вже всі звикли.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply