Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Найстаріший священик України помер із вервицею в руках

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Найстаріший священик України помер із вервицею в руках

о. Доротей Шимчій

Наприкінці минулого року у Бучацькому монастирі помер 101-річний чернець-василіянин о. Доротей Шимчій. Він відійшов уві сні, тримаючи вервечку у руках. За своє довге життя душпастир, котрого називали найстаршим в Україні, працював також у Бразилії, Арґентині, Параґваї й Італії.
Доротей Шимчій — уродженець села Старі Петликівці теперішнього Бучацького району на Тернопільщині. Знайомство юнака із Василіянським чином розпочалося у 1928-1932 рр., коли він навчався у Місійному інституті ім. св. Йосафата при Бучацькому монастирі. 30 червня 1932-го й сам вступив до чину і служив та працював у ньому до смерті. Під час Другої світової війни, у лютому-травні 1943 року, Доротей Шимчій опинився на примусових роботах у Чехії, а після висвячення на священика у Празі працював катехитом у гімназії в Кристинополі (тепер — Червоноград Львівської області). 1946-го ще з трьома отцями виїхав на захід, отримав призначення до Бразилії. Призначений до резиденції в містечку Пітанґа, з якої мав обслуговувати віддалені душпастирські осередки в колоніях, розкиданих на відстані багатьох кілометрів одна від одної і від резиденції. Такі відвідини о. Доротей здійснював верхи на коні, а одна така подорож могла тривати не раз і цілий місяць.
У Бразилії уродженець Тернопільщини був священиком, викладачем риторики й української мови, директором семінарії, вихователем молоді, редактором часопису «Місіонер» та адміністратором. У 1961-1985 рр. працював уже серед українців в Арґентині, а також у Параґваї. У 1985-1992 рр. о. Шимчій був духівником української колегії св. Йосафата у Римі, після чого повернувся в Україну. Викладав у семінарії в Івано-Франківську, був духівником, сповідником, організатором реколекцій у Бучацькому монастирі. Священик багато писав. Тепер він похований у Бучачі. Поминальну літургію відслужили митрополит та архієпископа Василій Семенюк із Тернополя, єпископ-помічник Йосафат Мощич із Івано-Франківська спільно з понад 50 священиками.

Володимир Мороз, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply