Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Найбільший Коран у світі

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Найбільший Коран у світі

Керівництву Татарстану врочисто передали унікальний Коран, виготовлений італійськими майстрами. Це — найбільший у світі Коран: його розміри — 1,5 х 2 м, у ньому 632 сторінки, а важить він 800 кг.

Сторінки священної для мусульман книги виготовлено зі шотландського паперу, для прикраси обкладинки використано малахіт, напівкоштовні камені, фіоніти, яшму, сусальне золото та срібло.

Двометровий Коран тимчасово розміщено на почесному місці в холі першого поверху мечеті Кул Шаріф у Казанському кремлі. У червні 2012-го унікальний Коран планують перевезти назовсім у старовинне місто Болгар, місце офіційного прийняття ісламу Волзькою Булгарією 922 року. Коран буде зберігатися в спеціально побудованому Пам’ятному знакові.

Коран виготовила італійська компанія «Реверра ЛТД» на замовлення Республіканського фонду відродження пам’яток історії та культури Татарстану «Відродження-Янариш». З 2010 року Татарстан спільно з федеральним центром реалізує на паритетній основі комплексну програму з відродження пам’яток історії та культури ісламу й православ’я «Культурна спадщина Татарстану: стародавнє місто Болгар і острів-град Свіяжськ» (закладений як місто російським царем Іваном Грозним 1551 року) — найбільший спільний проект російської держави, бізнесу, релігійних організацій та громадськості.

Загальний обсяг фінансування чотирирічного проекту — 3,2 млрд руб. із федерального, республіканського, місцевих бюджетів зі залученням коштів благодійників і інвесторів — великих підприємств Татарстану. Координує проект опікунська рада Республіканського фонду відродження пам’яток історії та культури Татарстану «Відродження-Янариш», який очолює Мінтімер Шаймієв, перший президент, а нині — держрадник республіки.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply