Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

На Вінниччині постраждав священик ПЦУ

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

На Вінниччині постраждав священик ПЦУ
У Луці-Мелешківській

Знову було «гаряче» у Луці-Мелешківській під Вінницею: навколо місцевого храму не припиняються конфлікти. Нещодавно карета «швидкої допомоги» забрала настоятеля Віктора Чверкуна, а загалом поліція повідомила про трьох постраждалих.
Священник каже, що спершу сам хотів зайти до церкви, яку, за його словами, наразі захопили прибічники Московського патріархату (МП). «У нас є всі документи на цей храм, він належить нашій громаді. Тому я хотів зайти, приложитися до ікон, але там уже стояли «тітушки», котрі захопили церкву, підкріплені «гастролерами». Почалася штовханина. Мене почали тягати за руки, порвали сухожилля, потім мене забрала «швидка», — розповідає о. Віктор.
Стало відомо і про ще одну постраждалу жінку: вона каже, що трималася рукою за хвіртку, по якій хтось із «канонічних тітушок» вдарив ногою — жінці перебили пальці. «Я сам написав заяву до поліції, що постраждав. Але порвані сухожилля — то дрібниці порівно з тим, що терплять наші хлопці на Сході. До церкви ми постійно будемо намагатися зайти, бо це храм нашої громади і наразі його захопили», — наголошує о. Віктор.
Крім цього, священик розповів, що у приміщенні недільної школи, де також «осіли» прихильники МП, поки під храмом тривала штовханина, знайшли п’ятилітрову «баклажку» самогонки. Її винесли на вулицю, щоб показати, чим «підтримують тонус» «охоронці» церкви, та привселюдно вилили.
У Вінницькій єпархії Української православної церкви (УПЦ) МП про самогонку наразі мовчать, але в повідомленні на сайті єпархії продовжують стверджувати, що нібито на їхніх віруючих напали провокатори. Спробу віруючих і священика Православної церкви України (ПЦУ) увійти до свого ж храму єпархія МП називає «атакою».
«Чоловіків спершу валили на землю, а потім били ногами. Деяким захисникам храму завдали серйозних тілесних ушкоджень, про що склали відповідні заяви до правоохоронних органів. Для допомоги постраждалим до місця конфлікту довелося викликати «швидку допомогу». Масового побиття віруючих вдалось уникнути завдяки діям поліції, а також урівноваженості вірних УПЦ, які прийшли у храм на молитву, а не на бійку», — повідомляє Вінницька єпархія УПЦ МП.
Хоча, судячи з розповідей мешканців Луки-Мелешківської, в т. ч. постраждалих від рук прибічників МП, усе так і було, але з точністю до навпаки: якраз їх били кремезні хлопці, серед котрих впізнавали заїжджих вінничан, які час від часу курсують «проблемними» парафіями та чинять провокації.
У поліції штовханину біля храму в Луці-Мелешківській підтверджують та офіційно повідомляють про трьох постраждалих, котрі звернулися за медичною допомогою: це 61-річна пенсіонерка, 43- та 44-річний чоловіки. «Потерпілі звернулися до поліції зі заявами про завдавання їм тілесних ушкоджень. Заяви зареєстровані в журналі Єдиного обліку заяв і повідомлень громадян. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального процесуального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження). Працівники поліції цілодобово продовжують забезпечувати публічну безпеку та правопорядок біля храму», — йдеться у повідомленні відділу комунікації поліції Вінницької області.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply