Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

На відновлення української церкви зібрали мільйон

Автор:

|

Грудень 17, 2020

|

Рубрика:

На відновлення української церкви зібрали мільйон
Так зараз виглядає церква святого Михаїла

На відновлення згорілої православної дерев’яної церкви святого Михаїла в Празі зібрали понад 1 млн CZK. Публічний збір коштів оголосила мерія чеської столиці. Про це повідомив Віт Гофман, прессекретар міської ради.
Зараз експерти намагаються задокументувати залишки згорілого храму в Саду Кінських, після чого почнуть проєктувати відновлювальні роботи. Незабаром також відбудеться координаційна нарада представників Праги з православним духовенством, на якій розглянуть питання співпраці чи допомоги у сертифікації та реставрації інтер’єру. «Нараз неможливо оцінити, скільки загалом буде коштувати реконструкція», — зазначив речник мерії. За його словами, фахівці з охорони пам’яток за допомогою 3D-сканера безкоштовно створять 3D-модель храму, на підставі якої й розпочнуть роботу з його відновлення.
Своєю чергою, Євген Перебийніс, посол України в Чеській Республіці, повідомив, що дипломати проведуть перемовини з міською владою про відновлення церкви. Також розглядають можливість звернення до Закарпатської області, щоб знайшли майстрів, котрі мають відповідні навички і знають техніку відновлення. Церкву було збудовано у так званому бойківському будівельному стилі з елементами народного бароко. Її довжина — близько 14 м, а ширина — 8 м. Вежа була близько 17 м. горішні частини церкви були вкриті ґонтовим дахом.
Із 2008 року церква перебувала у користуванні православної спільноті Чехії та Словаччини. Споруда є власністю Праги й у віданні чеського Етнографічного музею. Дерев’яну православну церкву, збудовану в другій половині ХVІІ ст., перевезли до Праги зі с. Великі Лучки біля Мукачева 1929 року як дарунок русинів. У жовтні ц. р. церква вигоріла майже вщент. Причина займання невідома й досі.
Такі пожежі ставалися й раніше: в серпні 2017-го згоріла історична дерев’яна церква XVI ст. в Ґутах, у квітні 2002 року полум’я знищило дерев’яну церкву святої Катерини того ж періоду в Остраві-Ґрабові. У березні 2014-го також згорів дерев’яний дім Лібушин у Пустевному в Бескидських горах, спроєктований Душаном Юрковичем наприкінці XIX ст.
Як повідомляв «Міст», церква святого Михаїла згоріла у листопаді ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply