Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

На Варфоломея I готувався замах

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

На Варфоломея I готувався замах

Турецька поліція взяла під посилену охорону Вселенського патріарха Варфоломея I після появи інформації про замах, що планувався на нього. Наразі затримано одного підозрюваного. Підставою для його затримання став одержаний прокуратурою анонімний лист, у якому було викладено план убивства. Замах був намічений на 29 травня. Цього дня виповнюється 500 років від часу завоювання турками Константинополя. Поліція розшукує як мінімум двох можливих спільників затриманого.

Представники патріарха, який вважається неформальним главою всього православного світу, заявили, що він не одержував погроз на свою адресу, а про можливий замах дізнався з преси. Він не сприймає цієї інформації серйозно, проте поліція з власної ініціативи взяла його під посилену охорону.
Християни в Туреччині є релігійною меншиною. За офіційними даними, у країні з населенням 76 млн осіб мешкає всього 100 тис. християн. Це є причиною конфліктів на релігійному ґрунті, жертвами яких періодично стають священнослужителі. Зокрема, 2006 року турецький підліток убив католицького священика в Трабзоні, а 2007-го в місті Малатьї було вбито трьох працівників видавництва, що публікувало Біблію. Ще один священик загинув із тієї ж причини 2010 року на півдні Туреччини. За версією слідства, злочин скоїв його водій.
До речі, 2011-го вже повідомлялося про те, що турецькій поліції вдалося запобігти замаху на Варфоломія I. Тоді правоохоронці заарештували двох підозрюваних молодиків віком 17 і 18 років, планували за допомогою зброї усунути патріарха.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply