Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

На Тернопільщині є пам’ятник Івану Павлу ІІ

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

На Тернопільщині  є пам’ятник Івану Павлу ІІ

У Тернопільській області встановили пам’ятник Папі Римському Іванові Павлу ІІ. Як повідомили в прес-службі Тернопільсько-Зборівської єпархії Української греко-католицької церкви, монументальну споруду освятив протосинкел єпархії Андрій Романків у селі Будилові Козівського району. Постать Івана Павла ІІ, установлена на зведеному кам’яному кургані, стоїть біля стоп Пресвятої Богородиці, фігура якої розташована вище. Ідея спорудження скульптури Блаженного понтифіка належить молоді села, яка вирішила вшанувати пам’ять Івана Павла ІІ, котрий за життя багато часу намагався проводити з підростаючим поколінням. Саме Папі Римському належить ідея проведення Всесвітніх з’їздів молоді.

В освяченні монумента взяли участь декан Козівського деканату УГКЦ Роман Гук, парох села Василь Баглей, священики єпархії. «Іван Павло ІІ — перший Папа-слов’янин, який неод­норазово підкреслював свій безпосередній зв’язок з Україною. Його мати мала українське коріння. Саме тому разом із фігурою Папи встановлено скульптуру Богородиці, яка тримає свого Сина. Це — символічно, адже як Христос віддався людям, так і Блаженний Папа присвятив своє життя служінню іншим», — сказав під час освячення пам’ятника о. Баглей. Він також зазначив, що кошти на монумент пожертвувано молоддю Будилова.

2008 року бронзове погруддя Папи Римського встановили в місті Бережанах Тернопільської області, біля римо-католицького костьолу Різдва Діви Марії. Раніше пам’ятники понтифіку було відкрито у Львові та в Одесі. 2005 року в Тернополі ім’ям Папи Римського Івана Павла IІ назвали площу в Східному масиві.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply