Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

На служіння до Греції прибули душпастирі УГКЦ

Автор:

|

Серпень 27, 2021

|

Рубрика:

На служіння до Греції прибули душпастирі УГКЦ
Українські душпастирі

На служіння для українців греко-католиків у Греції з благословення владики Степана Суса, голови Пасторально-міґраційного відділу (ПМВ) Патріаршої курії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) до Атен прибули о. Ігор Посоленик та о. Роман Скрипнюк. До того душпастирське служіння у Греції виконував о. Андрій Твердохліб.
Разом із новими душпастирями Грецію з п’ятиденним візитом відвідали о. Андрій Гах, заступник голови ПМВ, та о. Віталій Храбатин, референт зовнішніх зв’язків цього ж відділу. Під час відвідин вони мали змогу ознайомитися з життям, викликами та потребами української церковної громади в Атенах.
Делегація ПМВ спільно з душпастирями для українців у Греції провели кілька важливих зустрічей, а саме: з владикою Мануїлом Ніном, апостольським екзархом для католиків візантійського обряду у Греції; владикою Дімітрісом Салахасом; пасторальною радою української громади Святого Миколая і сестрами-монахинями ЧСВВ.
Навідалися і до Посольства України у Грецькій Республіці, де представники УГКЦ поспілкуватися з Надзвичайним та Повноважним послом України у Греції Сергієм Шутенком та іншими дипломатами. У ході зустрічі сторони обговорили важливі питання щодо співпраці між Посольством та українською церковною спільнотою в Атенах.
Відтак владика Мануїл Нін звершив Архієрейську Божественну Літургію у храмі української церковної спільноти Святого Миколая при катедрі Пресвятої Трійці Грецького католицького екзархату. Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду у Греції висловив свою вдячність УГКЦ, зокрема, Блаженнійшому Святославу, «за любов і щедрість до цієї церковної громади у діаспорі, що тривають уже понад 20 років».
Під час богослужіння єпископ подякував й о. Андрію Твердохлібу за чотири з половиною роки відданого служіння, два з яких припало на пандемію. Він розповів, що після служіння у Греції о. Андрій вирушає на навчання до Риму (Талія).
Владика Мануїл представив вірним двох нових священників, які прибули на служіння для українців в Атенах та інших містах Греції, — о. Ігоря Посоленика та о. Романа Скрипнюка. «Ласкаво просимо! — сказав архієрей священникам і, звертаючись до вірних, продовжив: — Вони прибули для того, щоби здійснювати душпастирську опіку в Атенах, зокрема, й у Греції загалом як священники, відповідальні за українську церковну громаду, що перебуває в цій частині Середземномор’я».
Після Літургії зачитали подячну грамоту та благословення на служіння, які видав владика Сус. «Я, звісно, переживаю і відчуваю велику відповідальність, але громада настільки привітно нас зустріла. Це і владика Мануїл, і сестри василіанки, і вся українська церковна громада. Я відчув себе відразу своїм серед своїх. Тому з Божою допомогою будемо спільно осягати Царства Божого», — поділився першими враження від служіння у Греції о. Ігор Посоленик.
Як повідомляв «Міст», Грецька церква перенесла святкування Великодня.

About Author

Meest-Online