Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

«На реставрацію однієї ікони потрібно 15 тисяч»

Автор:

|

Березень 28, 2021

|

Рубрика:

«На реставрацію однієї ікони потрібно 15 тисяч»
Ікона Божої Матері

У Нових Млинах на Чернігівщині під час громадської толоки селяни випадково натрапили на старовинні дерев’яні ікони. Реліквії знайшли під час демонтажу внутрішніх стін старої лікарні, на яку більшовики переробили колишню панську садибу.
Шпиталь згорів 16 років тому, але руїни почали розбирати лише зараз. Люди переконані, що ікони богоборці забрали з іншої церкви — Миколаївської. Цей шедевр дерев’яного зодчества Лівобережної України XVIII ст.. комуністи-безбожники зруйнували у 1930-х рр. Після знахідки працівники лікарні згадали про незвичайного пацієнта, котрий у 1990-х рр. молився «на стіни».
«З цих ікон робили перегородки, — каже Надія Роєва, староста Новомлинського округу. —Храм стояв у парку, де зараз ростуть дерева та стоять копиці з сіном». За її словами, з церковного «матеріалу» безбожники також зробили й колгоспну комору. Яка була в цьому потреба, коли довкола вдосталь лісу?
Більшість ікон погано збереглися та побиті цвяхами. Найкраще зберігся образ Божої Матері з немовлям, який знайшли між простінками. Ікона не була прибита цвяхами. Та навіть вона потребує реставрації, а це — дорого. «На реставрацію однієї ікони потрібно 15 тис. грн, — зітхає п. Роєва. — Не знаємо, де такі гроші взяти. Але якщо вдасться оновити ікону, хочемо, щоб вона стояла у Троїцькому храмі».
Як повідомляв «Міст», російському міністру подарували вкрадену українську ікону.

Іванка Ксьонзович, «Високий Замок»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply