Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

На Полтавщині Московський патрархат відібрав у селян церкву

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

На Полтавщині Московський патрархат відібрав у селян церкву

Отець Богдан

У селі Троїцьке Глобинського району Полтавської області відбувся конфлікт між вірянами Української автокефальної церкви (УАПЦ) і Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Отець Богдан перейшов із УАПЦ до Московського патріархату. Після трьох років служби парафіян вигнали з храму і зачинили металеві двері.
Відтак, вірні УАПЦ зібралися біля храму, щоб виразити протест. За словами Марії Найди, парафіянки УАПЦ, церкву у селі за військовими німецькими мапами віднайшов 2015 року священик автокефальної церкви Євген Пономаренко. Її збудували 1833-го і за радянських часів зберігали тут зерно. Вона була закинута, мала напівзруйнований вигляд і заросла кущами.
«У нас не було церкви, тому вирішили відновити службу і приміщення. Місяцями вирубували чагарники та дерева, ремонтували будівлю. Рік тому о. Євген вирушив став військовим капеланом і подався в зону проведення антитерористичної операції. З Полтави прислали о. Богдана, котрий перед Великоднем зрадив громаду і перейшов до МП. Церкву для нас закрили, тому молилися на порозі. Майно громади і касу забрали. Віднайшли стару хатину, в якій тепер правимо службу», — розповіла жінка.
За словами сільського голови Любові Сніг, село розділилося. Усі хотіли мати в селі свій храм, а почалися міжконфесійні сварки. «Я не приймаю жодну зі сторін. Чутки, що когось схиляю на бік Московського патріархату, — неправда. Якщо для села буде розвиток, то нехай всі конфесії світу будуть у нас розбудовувати общини», — заявила голова сільради.

Священики і громада УАПЦ с. Троїцького

Між тим, за словами о. Богдана, котрий перейшов із УАПЦ до УПЦ МП, люди самі сказали, що хочуть перейти в Московський патріархат. Він наголосив, що це — канонічна Церква, яку визнають у всьому світі. Також він повідомив, що у МП йому пообіцяли знайти спонсорів, які відбудують церкву.
Частина вірян не погоджується з такою ініціативою о. Богдана. Вони вважають перехід церковної громади до Московського патріархату спланованою операцією Росії. «Наші чоловіки і діти гинуть від рук Москви, а ми тут сепаратизм влаштували», — обурюється Людмила Бугрій, місцева вірянка УАПЦ.
Церква розташована на території місцевої агрофірми «Троїцька». Однак Микола Мироненко, її голова, нічого не знає про церкву і заявив, що за документами це — склад. «Зараз оформлюємо на нього документи. Нехай керівництво в Києві вирішить кому передати храм — Київському, Московському патріархату чи ще якійсь Церкві», — зазначив він.

Роман Ганкевич, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

 • Игорь Романовский

  Цікаво виходить – якщо із якоїсь конфесії переходять до УПЦ (МП), то одразу кричать, що Московський патріархат “захопив”, “відібрав”, “спецоперація Росії” і т.д., а от якщо у УПЦ (МП) відбирають храм із застосуванням насилля та за допомогою банд-формувань, таких як “Правий сектор”, “Чорна сотня” і їм подібні та при повній бездіяльності органів влади та правопорядку, а інколи і за їх підтримки, то це ні не “захоплення” храму, це просто добровільний перехід, волевиявлення парафіян.

 • Валерій Харченко

  Дорогі друзі зараз фактично складно знайти меценатів в фейсбуку щоб допомогти нашій родині в зв’язку з згорівшим будинком і тяжкою хворобою моєї дружини яка перенесла тяжкий інсульт після пожежі!!! Вихід є якщо заправляти мій мобільний телефон від одної до п’яти гривень! На даний час це не гроші!!! Ви зможете дійсно допомогти мені і моїй дружині !! 098 505 2947 київстар має право мобільні гроші перераховувати на карточку Приватбанку!!! !!! З повагою до вас кобзар України Валерій Харченко.. (підтримайте мене розповсюдженням цієї інформації,розміщуйте на своїх сторінках і передавайте друзям, потрібна ваша увага , адреси доброчинних фондів)мій телефон 098 50 52 947., телефон також можна заправляти хто стільки зможе!! Щиро Дякую Вам мої дорогі Українці за Репости і Допомогу!
  VISA
  ELECTRON PrivatBank фінансова допомога Western Union
  4731 2191 0607 4010 нова моя карточка по часу обслуговування !!!
  5168 7420 2289 3782 карточка для доларів, карточка для євро 5168 7420 2480 4167 SWIFT- ПриватБанк https://www.youtube.com/watch?v=nFCQxnCm0yw

 • Валерій Харченко

  SOS!SOS!SOS! Дуже прошу вашої допомоги і підтримки в розголошенні цієї інформації в групах,своїх сторінках і підтримки ваших друзів яких я не знаю ! Через навмисний підпал наш будинок згорів , живемо в сарайчику вже третій рік , бандити розраховували купити нашу частину землі за копійки. На моїх руках дуже хвора людина інвалід другої групи,потребує уваги і догляду,їй потрібні дорогі ліки і лікування щоб позбутись тяжкої хвороби «бульбарного параліча» це моя рідна дружина Вікторія Костенко після важкого п’ятого інсульту!Прошу Вас Не видаляйте мене , передайте далі цю інформацію! Без вашої підтримки ми в скрутному становищі !!! З повагою до вас кобзар України Валерій Харченко.. (підтримайте мене розповсюдженням цієї інформації,розміщуйте на своїх сторінках і передавайте друзям, потрібна ваша увага , адреси доброчинних фондів)мій телефон 098 50 52 947., телефон також можна заправляти хто стільки зможе!! Щиро Дякую Вам мої дорогі Українці за Репости і Допомогу!
  VISA
  ELECTRON PrivatBank фінансова допомога Western Union
  4731 2191 0607 4010 нова моя карточка по часу обслуговування !!!
  5168 7420 2289 3782 карточка для доларів, карточка для євро 5168 7420 2480 4167 SWIFT- ПриватБанк http://www.youtube.com/watch?v=7egKXMVwRQY
  http://www.facebook.com/xarchenko/videos/vb.100000761756447/1364310530270992 прямий ефір у Високому замку.