Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

На Львівщині відбувся польовий вишкіл капеланів

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

На Львівщині відбувся польовий вишкіл капеланів
Капелани на маневрах

На Львівщині відбувся польовий вишкіл капеланів. 60 священнослужителів із усіх бойових бригад Збройних сил України (ЗСУ) муштрували на Яворівському полігоні. Такі навчання проводили вже третій рік поспіль. Отців навчали першої домедичної допомоги, основ розмінування й інших спеціальних навичок.
Надавати першу домедичну допомогу пораненому військовослужбовцеві навчився капелан Юрій Ланик із 7-ї бригади тактичної авіації ЗСУ. За плечима священнослужителя — чотири ротації на Донбас. Він розповідає, що головне його завдання на фронті — духовна допомога воїну. Проте польовий вишкіл дає змогу навчитися лікувати не лише душу, а й тіло армійців. «Гадаю, було б дуже добре, якби нам це ніколи не знадобилося. Але в житті буває всіляке, особливо коли в час бойових дій знаходишся з бійцями. Капелан іноді може бути той, хто перебуває найближче, і той, хто може дати першу необхідну допомогу», — зазначив він.
Інша група капеланів відпрацьовувала рух у колоні, прикриття від ворога та пересування на військовій техніці. «Відпрацьовуємо, як діяти при нападі на колону. Капелан же перебуває з особовим складом. Особовий склад відпрацьовує, і ми також. Як діяти: напад, оборона. Ми вже п’ять років почуваємося бійцями. У країні війна», — пояснює капелан 1-ї танкової окремої бригади Антоній Панасенко.
Брати до рук зброю капеланам не можна, але загальні навички поводження з нею мають знати. Крім цього, священнослужителі вивчають й ази саперної справи. Інструктори запевняють: досвід, який капелани здобувають на полігоні, стане у пригоді на передовій. Загалом участь у навчаннях узяли 60 капеланів, котрі зараз служать у лавах ЗСУ. «Щоб убезпечити капелана, підготувати його, щоб він мав початкові знання — і проводять такі курси. Мінімум теорії, яка одразу перетворюється на практику. Особисто копають, особисто перев’язують, особисто діють у бою як підрозділ. Тому що капелан і є частина підрозділу», — відзвітував Олексій Терещук, керівник відділу взаємодії з капеланами Центру морального-психологічного забезпечення ЗСУ. Тепер священнослужителі вирушили на схід, до своїх бригад.

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply