Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

На Львівщині діє підозрілий священник, котрий називає себе представником УГКЦ

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

На Львівщині діє підозрілий священник, котрий називає себе представником УГКЦ
Юрій Пайда

На території Львівської області під виглядом священника Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на ім’я Давид здійснює служіння невідомий чоловік, котрий не має жодних дозволів на священничу діяльність. В Церкві вважають, що цей чоловік може бути аґентом спецслужб, котрий збирає інформацію про священників і впливових вірян.
Львівська архієпархія УГКЦ оприлюднила офіційне повідомлення зі закликом до священників та парафіян бути максимально обережними. «Підозріла особа досконало володіє богословською термінологією й обізнана з персональними даними священників, архієреїв та відомих вірян Української греко-католицької церкви», — йдеться у повідомленні.
В архієпархії наголосили, що чоловік, котрий називає себе священником Давидом, не надав курії жодних документів, які підтверджували б його священство, та не отримував жодного дозволу на будь-яке служіння на території Львівської області.
Як розповів Юстин Бойко, священник УГКЦ, цей чоловік підміняв панотців на сільських парафіях у Львівській області. Йому вдавалося входити у довіру, позаяк називався приятелем архієреїв УГКЦ. За словами о. Юстина, цей чоловік виголошував гарні проповіді, але й займався диверсійною та розвідувальною роботою. Коли ж у керівництві Львівської архієпархії УГКЦ захотіли зустрітися з ним, то «священника» не знайшли. «У нас виникли підозри, що ця людина може мати причетність до якихось спецслужб. Тому ми вирішили одразу цю інформацію оприлюднити», — розповів о. Бойко. В інтересах яких спецслужб міг діяти цей псевдосвященник, у УГКЦ наразі не роблять припущень. Лише зазначають, що діяльність цього чоловіка на території Львівської архієпархії тривала близько двох останніх років.
«Він не був на жодній парафії стабільно, а кочував. Переїздив від села до села, аж поки під час залагодження одного з конфліктів ми почали розуміти, що ми маємо справу з чимось, що не можна назвати церковною діяльністю», — розповів о. Юстин.
При цьому в УГКЦ відкидають версію про те, що цей чоловік називався священником з метою шахрайства. «Якщо б це був шахрай, він би брав гроші, або обкручував грошима. А тут абсолютно не йшлося про гроші. Ця людина збирала інформацію, якщо так можна сказати, займалася диверсійною справою, роздмухувала конфлікти на парафіях. Ми довідалися про це після того, як нам почали скаржитися люди», — наголосив о. Бойко. Він закликав священників і парафіян, котрі постраждали від дій цього чоловіка, звертатися до Львівської архієпархії УГКЦ.
Дізнатися, хто ж насправді цей псевдосвященник, взялися журналісти порталу «Діло». Вони виявили, що чоловіком, котрий діяв по церквах і парафіях Львівської архієпархії, виявився науковець Юрій Пайда, колишній член Російської православної церкви. Він — кандидат юридичних наук і доцент Харківського національного університету внутрішніх справ. Також працював викладачем кафедри правознавства та канонічного права Карпатського університету ім. Августина Волошина, звідки, зі слів інших викладачів цього навчального закладу, його звільнили через хабарництво (брав зі студентів кошти за «сприяння» у закритті екзаменаційних сесій).
Кріс цього, чоловік працював професором кафедри теорії та філософії права Кам’янець-Подільського навчально-наукового інституту Національного університету державної фіскальної служби України. Як науковець регулярно публікується у різних вісниках, здебільшого на релігійну тематику, рідше — у білоруському журналі «Юстиця Беларуси». На одну з його наукових праць писав рецензію Михайло Цимабалюк, колишній голова Львівської обласної державної адміністрації, а тепер — народний депутат від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».
Якою була мета діяльності зі збирання інформації Юрія Пайди, достеменно нічого не відомо, як і чому він називався отцем Давидом. «Юрій Юрійович Пайда був відомий десять років тому в Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату (КП) як архімандрит Ювеналій, до того і після того змінив низку юрисдикцій (Московський патріархат, Українська автокефальна церква) по кілька разів. Покинув чернецтво й одружився», — повідомив Євстратій (Зоря) речник Синоду ПЦУ.

Наталія Шутка, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply