Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 14, 2021

На дні озера знайшли храм, в якому міг проходити Перший Вселенський Собор

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

На дні озера знайшли храм, в якому міг проходити Перший Вселенський Собор

На дні турецького озера Ізнік учені знайшли церкву, збудовану в IV ст. на честь святого Неофіта Нікейського. На опублікованих знімках чітко видно залишки будівлі. Вони лежать під водою за 50 м від берега. Археологи вважають, що споруда пішла під воду в результаті землетрусу, який стався в цьому реґіоні 740-го. Храм тоді частково зруйнувався, а згодом руїни затопило і вони опинилися під водою.
На місці озера багато століть тому стояло стародавнє місто Нікея. Знайдений храм міг бути місцем, де проходив Перший Вселенський Собор. Скликав його 325 року імператор св. Костянтин Великий. Так вважає Мустафа Шахін, професор археології університету Улудаг у Бурсі. «Я займався дослідженнями озера Ізнік із 2006 року. Таке чудове спорудження виявив вперше. Коли побачив руїни, які чітко проглядалися в водах озера, то був уражений», — каже науковець.
Він вважає, що церкву могли збудувати на вершині язичницького храму Аполлона — грецького Бога сонця. Проф. Шахін також сподівається, що за підтримки місцевих чиновників на місці затопленого храму створять перший у Туреччині підводний археологічний музей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply