Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

На асамблеї Ради єпископських конференцій Європи

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

На асамблеї Ради єпископських конференцій Європи
Мечислав Мокшицький, Блаженніший Святослав і владика Мілан Шашік

У паломницькому центрі Європи Сантьяго-де-Компостелла (Іспанія), місті, де спочивають мощі св. ап. Якова, першого єпископа Єрусалима, відбулася пленарна асамблея Ради єпископських конференцій Європи. Темою асамблеї було: «Європо, час прокинутися! Ознаки надії».
Україну представляли: «Блаженніший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), архієпископ Мечислав Мокшицький, віцепрезидент Римо-католицької єпископської конференції України, і владика Мілан Шашік, єпископ Мукачівський УГКЦ.
Упродовж засідань керівники єпископатів Європи заслухали аналітичну доповідь відомої французької філософині Шантал Дельсоль на тему «Католицизм у дехристиянізованому суспільстві». Під час дискусії над запропонованим аналізом єпископи обговорили присутність у сучасній культурі секуляризованої Європи ознак християнського пробудження та надії.
У своєму слові Блаженнійший Святослав, на основі досвіду переслідування УГКЦ комуністичним режимом і душпастирства в умовах війни, наголосив, що найсильнішим способом проповіді Євангелія є його свідчення життям християнської спільноти. «Найбільшою бідою Церкви є християни, котрі живуть звичаями, що суперечать їхній вірі: своїми ділами зрікаються Христа, Його істини», — сказав він.
«У час, коли відбувається радикальна зміна самої парадигми життя суспільства на європейському континенті, жива віра, засвідчена щоденним життям християн, є сильнішою від новітніх ідеологій», — наголосив глава УГКЦ.
Він висловив упевненість, що найсильнішим знаком надії Європи є те, що у ній люди все ж вірять у Бога. «Спосіб її вияву перед обличчям інших людей радикально змінюється. Однак, коли твій особистий світ, світ твоєї певності та захищеності, розвалюється на твоїх очах, людина завжди шукає Бога і є особливо чутливою до Його Слова. На війні на Донбасі атеїстів немає!» — стверджував владика.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply