Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

На Афоні прийняли «компромісне» рішення

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

На Афоні прийняли «компромісне» рішення

Під час чергового засідання священного кіноту Святої гори Афон було вирішено питання паломництв представників кліру Православної церкви України до (ПЦУ) цієї святині. При обговоренні думки учасників зібрання розділилися.
Категоричне неприйняття ПЦУ задекларували делегати російського Свято-Пантелеймонівського монастиря. Однак їхня риторика залишилася чужою для більшості учасників обговорення. Представники грецьких монастирів Велика Лавра, Іверон, Кутлумуш і Новий Есфігмен висловилися за якомога тісніші взаємини з українською Церквою.
Оскільки спільної думки досягти не вдалося, кінот ухвалив компромісне рішення, суть якого полягає в тому, що паломників із ПЦУ пускатимуть на Афон за наявності в них рекомендаційних листів від Константинопольського патріарха, а кінот не буде підтверджувати їх своїми рекомендаційними листами.
Це відповідає існуючій практиці візитів представників кліру помісних Церков на Святу гору. Водночас кожен афонський монастир зберігатиме право на власне ставлення до таких паломницьких груп, і надавати чи ні гостям можливість відправляти богослужіння у своїх стінах.

До слова
Синод Албанської православної церкви не визнав нову Православну церкву України. Її ієрархи висловили стурбованість через визнання Константинопольським Патріархом «заднім числом хіротоній, здійснених відлученим і підданим анафемі Філаретом (Денисенко), хіротонії якого недійсні, позбавлені благодаті та дії Святого Духа». Крім того, в албанській Церкві піддали сумніву канонічність хіротонії самого голови новоствореної Православної церкви в Україні Епіфанія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply