Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

На Афоні наклали анафему на Путіна

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

На Афоні наклали анафему на Путіна

Афонський старець Афанасій

Афонський старець Афанасій наклав на Володимира Путіна анафему. Оточення російського очільника він обізвав злодіями та дрібними кримінальними елементами, а війну в Україні — ганебною та гидкою. Відлюдник, котрий замолоду пішки пройшов із Владивостока до Єрусалиму, а потім майже 20 років прожив на Святій горі, неодноразово приймав у своїй келії високих гостей із Росії, котрі приїздили до нього за порадою.
Доки не наклав на них, оточення Путіна, і на самого російського лідера — анафему. «Анафематствували ми його за узурпацію влади, за те, що він, як кліщ, впився в тіло нашої батьківщини і смокче», — пояснив чернець. Йому після цього почали погрожувати, однак монах своєї думки змінювати не збирається. «Погрожують. А чого боятися? Господи, помилуй! Ну, вб’ють тебе, то вб’ють. Рано, пізно… Що таке людина та дні її?», — каже о. Афанасій.
Чернець вважає відповідальними за війну на Донбасі українських і російських владоможців. «Ви подумайте: брат — на брата! Це ж яку спокусу, яке роз’єднання внести треба! Воюють православні, члени однієї Церкви. А головне — попи ті безумні, котрі штовхали людей, благословляли танки чеченські, бронетранспортери», — обурюється афонський старець. Він покладає надію не на політиків, а на простих людей. Каже, саме вони можуть знайти справжній шлях до примирення. «Перше — припинити злословити один проти одного. Хоча б на побутовому рівні. Всіма силами гасити ненависть. Тому що відродити до життя наш народ може тільки любов», — пояснив він.
Інші відлюдники з найвіддаленішої частини Афону знають про ситуацію в Україні та моляться за нашу державу. Аскети, котрі десятиліттями живуть і печерах на Карулі та харчуються дощовою водою та коріннями рослин, переказали свої поради українцям. «Зараз вкладаються величезні гроші, зусилля цих синів Сатани, щоб усі народи, які тільки є, скерувати на шляхи розпусти, озлобленості. У цій війні не буде переможців», — каже один із ченців. Важкі події в рідній землі монахи радять сприймати українцям, як поклик до змін. У зміні на краще себе — шукати шляхів поліпшення життя в усій країні.

Олександр Загородний, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply