Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Митрополита Епіфанія інтронізували

Автор:

|

Лютий 06, 2019

|

Рубрика:

Митрополита Епіфанія інтронізували

У неділю, 3 лютого, в соборі Святої Софії Київської відбулася церемонія інтронізації предстоятеля Православної церкви України (ПЦУ), митрополита Київського і всієї України Епіфанія. В ході церемонії митрополит Макарій і митрополит Симеон почергово посадили митрополита Епіфанія на престол із вигуком «Аксіос» (гідний). Після цього Епіфанію піднесли знаки предстоятельського сану. Зокрема, хрест підніс митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, панагію (невеликий образ Богоматері) підніс митрополит Юрій (Каліщук), котрий очолює Українську православну церкву в Канаді, другу панагію підніс митрополит Антоній (Щербань) предстоятель Української православної церкви в США. Право носіння другої панагії — привілей предстоятелів помісних церков.
Після облачення в ці церковні символи інтронізація є завершеною, і митрополит Епіфаній став повноцінним предстоятелем помісної Православної церкви України. На жаль, на церемонії не було почесного патріарха ПЦУ Філарет — йому категорично заборонили лікарі в зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я владики.
З інтронізацією митрополита Епіфанія вирішене важливе державне питання. Про це заявив Петро Порошенко після церемонії. «Зареєстрована українська Церква згідно з Конституцією України є незалежною від держави. В Україні не буде державної Церкви. Цей принцип залишиться непорушним», — запевнив він і подякував усім причетним до створення ПЦУ, зокрема, депутатам Верховної Ради й особисто спікеру парламенту Андрія Парубію й українському уряду.
На інтронізацію Епіфанія істерично відреагувала Російська православна церква. Відповідну заяву зробив прес-секретар патріарха Московського Олександр Волков. Він порівняв цю церемонію з аналогічним обрядом московського патріарха Кирила, заявивши, що на їхній події було більше гостей. «Жалюгідне видовище. Константинопольський патріархат залишився в повній самоті зі своєю клонованою «овечкою Доллі», — пробував кепкувати піп. А Сергій Лавров, міністр закордонних справ Російської Федерації, заявив, що ПЦУ нелегітимна «за канонами невтручання держави в церковне життя» і за «канонами православ’я», ніби він на них розуміється.
А 5 лютого ПЦУ затвердила перший склад Священного Синоду. Він працюватиме впродовж року. Про це повідомив архієпископ Євстратій Зоря. Членами Священного Синоду є: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій; архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря); митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан; архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір; архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман; митрополит Вишгородський Агапіт;
єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон; а також архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, який був відсутній (вранці госпіталізували через підвищений тиск).
Владика Євстратій зазначив, що наступне зібрання Синоду у такому складі відбудеться через місяць. Положення томосу і статуту передбачають ротацію непостійних членів Синоду, проте коли саме вона відбуватиметься, наразі невідомо.
Також на Синоді ППУ прийняли рішення про створення «Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі», а також призначили Голову Синодального управління військового духовенства. «З метою координації зусиль Церкви з допомоги жертвам порушення прав людини й особам, незаконно позбавленим волі, які знаходяться на окупованих територіях України та в Російській Федерації, було утворено «Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі». Головою Місії призначили архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента», — повідомила прес-служба ПЦУ.
Головою Синодального управління військового духовенства був затверджений митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а головою Управління соціального служіння і благодійності — архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій. Враховуючи особливу важливість напрямку розвитку зовнішніх церковних зв’язків — керівництво Управлінням зовнішніх церковних зв’язків залишили за предстоятелем.
Крім цього, вирішили, що почесний патріарх ПЦУ Філарет продовжить керувати Київською єпархією. «Вирішили, що Святійший Патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій і монастирів Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря), які до 15 грудня 2018 року перебували в його підпорядкуванні як патріарха Київського й усієї Руси-України», — йдеться в повідомленні прес-служби.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply