Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Митрополит залежної від Москви Сербської православної церкви: «Готові до громадянської війни»

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

Митрополит залежної від Москви Сербської православної церкви: «Готові до громадянської війни»
Митрополит Амфілохій

Митрополит Сербської православної церкви Амфілохій заявив, що рішення про надання томосу Православній церкві України (ПЦУ) «було згубним для Константинопольського патріархату». «Така позиція щодо української Церкви шкодить і Константинополю, й єдності православ’я», — наголосив він. Про це пише «Балканський оглядач».
Відповідаючи на запитання, чи можуть бути в подальшому конфлікти через закон, митрополит Сербської церкви розповів, що найактивніші супротивники закону «готові до громадянської війни».
Зауважимо, що нещодавно на території Чорногорії відбулася хвиля мітинґів сербів під керівництвом Головного розвідувального управління Російської Федерації (РФ). Таким чином РФ підтримує чужу для країни Чорногорія церкву — сербську. Прагнення чорногорців мати власну церкву в Москві пояснили «аґресивним націоналізмом».
Нагадаємо, що 27 грудня 2019 року чорногорський парламент затвердив закон «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад». А президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську православну церкву у підтримці ідеї великої Сербії, тобто сепаратизмі. Сербський сепаратизм у Чорногорії підтримали митрополит УПЦ МП Онуфрій і патріарх Російської православної церкви Кирило, а президент Сербії Вучич забажав захищати сербів у Чорногорії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply